Tipy pro koupi ski nemovitosti v Alpách

V poslední době prudce stoupá popularita nemovitostí v lyžařských resortech. Jedním z důvodů je i to, že je obtížné zarezervovat si ubytování v nejfrekventovanějších termínech a když už se to podaří, cena je velmi vysoká.

Apartmán u sjezdovek je tedy vynikající investicí, majitel si může sám zvolit týdny, kdy jej bude chtít využívat a ve zbylém čase mu apartmán bude přinášet stálý příjem díky pronájmu. Ceny nemovitostí v Alpách stále rostou, nákup nemovitosti je tedy výhodnou investicí i z tohoto ohledu.

Mezi nejpopulárnější lokality patří rakouské a francouzské Alpy, několik kantonů ve Švýcarsku nebo oblasti na severu Itálie. Většina zájemců poptává menší apartmány situované nedaleko sjezdovek. Tyto nemovitosti se obvykle nacházejí v účelově vybudovaných domech nebo aparthotelech a nabízejí přiměřenou míru komfortu v poměru k příznivé ceně. Ta se může v menších resortech může pohybovat okolo 100 tisíc euro. Za tuto částku je možno získat pěkný apartmán po kompletní rekonstrukci.

Při výběru nemovitosti je nutné dobře zvážit lokalitu třeba i s ohledem na její dopravní dostupnost z místa, odkud sem budete nejčastěji cestovat. Mezi další podstatné faktory patří nadmořská výška nemovitosti (od 2 000 metrů nad mořem je jistota sněhu po celou sezónu), velikost resortu nebo celková délka sjezdovek.  

Ski-in/ski-out znamená, že je možné lyžovat přímo od dveří bez nutnosti využívat skibus nebo jít pěšky. Velkým plusem je, pokud se v nemovitosti nachází vyhřívaná lyžárna. Velmi častým vybavením apartmánových domů se v poslední době stávají vířivky, sauny a vyhřívané bazény.

Pokud zvažujete nákup nemovitosti jako investici, je dobé zjistit, zda je lokalita turisticky atraktivní i v létě. Nemovitost, která je využívána po všechna roční období bude nepochybně přinášet větší výnos než ta, kterou je možno obsadit pouze v zimě.

» Nabídka ski nemovitostí v Alpách.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: