Švýcarsko zaznamenalo prudký růst cen nemovitostí

Ceny nemovitostí ve Švýcarsku po zavedení omezení možnosti využívat nemovitosti k rekreačním účelům prudce vzrostly – dle posledních průzkumů až o 15 procent. Je to dáno zejména snížením nabídky nemovitostí vhodných právě k rekreačním účelům.

Omezení bylo zavedeno v březnu 2012 a vyžaduje, aby v každé obci bylo k rekreačním účelům využíváno pouze 20 % nemovitostí. Tato regulace byla zavedena proto, aby se z některých švýcarských resortů nestávala “města duchů” – na druhou stranu to vedlo k prudkému zvýšení cen.

Podle expertů však zůstane cena i poptávka na velmi vysoké úrovni zejména díky tomu, jakou pozici Švýcarsko má – jeden z realitních makléřů specializující se na mezinárodní trh nemovitostí situaci zhodnotil takto: “Švýcarsko přitahuje zájemce z celého světa díky tomu, že představuje jistý symbol statusu a zároveň je velmi stabilním trhem. To, že se ve Švýcarsku platí švýcarským frankem, je investory taktéž vnímáno pozitivně, neboť tato stabilní měna představuje vítanou alternativu k euru a dolaru. Samozřejmě, současná situace je poměrně netypická, ale dá se očekávat, že trh nalezne novou rovnováhu nebo dojde ke změně legislativy tak, jako se tomu již stalo v minulosti”.

» Nemovitosti ve Švýcarsku na prodej.

Chcete zadarmo dostávat novinky a informace týkající se nemovitostí v zahraničí? Registrujte se k odběru našeho newsletteru.  

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: