Švýcarsko odmítlo přísnější pravidla pro zahraniční majitele nemovitostí

Švýcarská vláda letos v červnu rozhodla, že nepodpoří navrhované změny právní úpravy, které by znamenaly přísnější kontroly pro cizince vlastnící nemovitost ve Švýcarsku.

Ve Švýcarsku upravuje nabytí nemovitostí zahraničním kupujícím takzvaný „Lex Koller“. Na začátku roku 2017 švýcarská vláda navrhla změny, které by stávající podmínky (například povinnost požádat o zvláštní povolení daného kantonu) ještě zpřísnily, a podobné transakce tak znesnadnily. Plánovala se také přísnější omezení vztahující se na koupi komerčních nemovitostí a na investice do realitních fondů, aby se odstranily mezery ve stávajícím legislativním rámci.

Na zahraniční investory tato pravidla cílí proto, že údajně tlačí ceny nemovitostí a nájmů nahoru. Odpůrci změn však prohlašují, že ceny stoupají kvůli růstu počtu obyvatel a poptávce pro nemovitostech s větší výměrou. Plánovaná omezení by navíc mohla uškodit hospodářskému růstu v zemi.

Po projednání změn vláda rozhodla, že v současnosti není nutné přijímat žádná opatření. Zváží ale případné omezení zahraničních investic do švýcarských podniků za určitých okolností.

Foto: Natali Glado/Shutterstock

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: