Švýcarsko – nejlepší země pro život

Kde na světě se žije nejlépe a na základě jakých aspektů kvalitu života a spokojenost lidí v jednotlivých zemích vůbec hodnotit? Na tyto otázky odpovídá průzkum mezinárodní banky HSBC, který zkoumá zkušenosti přibližně 18 000 emigrantů.

Na prvním místě se letos ocitlo Švýcarsko, které postoupilo z osmého místa a po pěti letech převzalo prvenství od Singapuru. Mezi top 10 zeměmi se však umisťuje již od roku 2011. Zbývající osmičku zemí tvoří v tomto pořadí: Kanada, Španělsko, Nový Zéland, Austrálie, Turecko, Německo, Spojené arabské emiráty a Vietnam. Ve srovnání s rokem 2018 si značně polepšilo Turecko, které postoupilo z 24. místa.

Na Švýcarsku si cizinci, kteří se sem přestěhovali, cení lepší kvality života, stabilní politické a ekonomické situace, lepšího platu a možnosti rychlého kariérního postupu. Celkem 82 % emigrantů uvedlo, že se kvalita jejich života po přestěhování do Švýcarska zlepšila. V této souvislosti si 70 % emigrantů pochvaluje čistší ovzduší a obecně příjemnější prostředí. V hlavním městě Ženevě se 67 % přistěhovalců cítí bezpečněji než ve své rodné zemi.

Po přestěhování do Švýcarska se 71 % respondentů zvýšil plat, který zde činí průměrně 2,5 milionu korun ročně (cca 110 000 dolarů), zatímco celosvětový průměr je jen 1,7 milionu korun ročně (cca 76 000 dolarů).

Singapur na druhém místě je nejlepší volbou pro rodiny s dětmi. Celkem 69 % emigrantů oceňuje skutečnost, že se zde jejich děti mohou učit cizí jazyky, a 62 % je spokojeno s místním vzdělávacím systémem.

Třetí Kanada je oblíbená díky lepší kvalitě života a nižším nákladům na život. Španělsko se letos na čtvrté místo vyšplhalo ze 14. místa. O kvalitě života tady svědčí fakt, že se zde 58 % respondentů zlepšilo jejich duševní zdraví. První pětku uzavírá Nový Zéland, země, kde se můžete těšit na vyváženější osobní a pracovní život, což potvrdilo 69 % emigrantů.

Toužíte po bydlení ve Švýcarsku? Rádi pro vás vybereme vhodnou nemovitost a zajistíme vše potřebné.

Foto: Natali Glado/Shutterstock

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: