Snižte svůj handicap nákupem golfové nemovitosti

Nápad stavět domy okolo golfových hřišť pochází z USA a do Evropy se dostal teprve nedávno. Golfové nemovitosti však rychle získávají popularitu zejména ve středomořských státech nabízejících příjemné klima.

Rostoucí popularita je podle studie společnosti KPMG dána několika faktory, hlavním je však rychle stoupající počet hráčů tohoto stále oblíbenějšího sportu. Dále můžeme zmínit skutečnost, že nemovitosti poblíž kvalitního golfového hřiště mohou přinášet velmi vysoký výnos z pronájmu.

Není bez zajímavosti, že mnoho zájemců o koupi podobné nemovitosti vůbec golf nehraje, jsou přitahováni spíše atraktivním prostředím a krásným výhledem na upravené okolí.

Jaké faktory je tedy vhodné při nákupu posuzovat?

Zřejmě nejdůležitějším faktorem je kvalita golfového hřiště. Profesionální hřiště navržené známým architektem bude přitahovat mnoho zájemců zejména z řad profesionálů. Nemovitost tak bude velmi snadné pronajmout.

Dále je nezbytné se zaměřit na vzdálenost od golfového hřiště. V poslední době je vzhledem k rostoucí atraktivitě tohoto sportu mnoho nemovitostí inzerováno jako golfové jen proto, že se nachází v “rozumné” vzdálenosti od hřišť. Často se také stává, že majitel nemovitosti vůbec nemá právo dané golfové hřiště využívat. Zájemci o koupi či pronájem však obvykle požadují nerušený výhled na hřiště. Co se týče možnosti využívat hřiště v okolí, renomovaní developeři často umožňují majiteli nemovitosti získat členství v místním golfovém klubu a využívat tak hřiště zcela zdarma či za podstatně nižší poplatky.

Třetím faktorem je množství hřišť v okolí. Většina hráčů má zájem o co nejpestřejší výběr, nemovitost obklopená několika hřišti tak bude vždy mnohem atraktivnější než ta, která nabízí snadný přístup pouze k jednomu, byť kvalitnímu hřišti. V tomto ohledu vyniká španělská Andalusie, kde je v poměrně malé oblasti situováno přes 100 velmi kvalitních golfových hřišť. Pokud se v blízkém okolí nachází i alternativní možnosti sportovního či jiného vyžití, nemovitosti to na atraktivitě jen přidává. V poslední době získává na popularitě kombinace golf – wellness/spa.

Důvody, proč koupit nemovitost ve Španělsku

1. Doslova “každý” rád jezdí do Španělska. V roce 2012 navštívilo tuto zemi téměř 60 milionů turistů, což představuje tříprocentní nárůst oproti roku 2011.

2. O koupi nemovitostí ve Španělsku je velký zájem. Nejvíce nemovitostí nakupují Britové, v poslední době roste zájem i ze strany Rusů, Nizozemců, Belgičanů, Švédů, ale i občanů ze zemí střední a východní Evropy. V poslední době opět začíná růst poptávka zejména o apartmány u moře.

3. V roce 2013 by měl být přijat zákon, který umožní získat kupcům ze zemí mimo EU ve Španělsku status rezidenta.

4. Vzhledem ke stále se rozšiřující síti levných letů je čím dál snadnější se do kterékoli lokality ve Španělsku dostat.

5. Život ve Španělsku je příjemný – mírné klima, krásné pláže, relativně nízké ceny, skvělý fotbal...

6. Nemovitosti v posledních letech výrazně zlevnily, v současné době jsou průměrné ceny nejnižší od roku 2002. Přímořský apartmán je možno koupit již za částku od 50 tisíc euro, ceny domů a vil začínají na 100 tisících eur.

7. Španělsko nabízí i množství lyžařských nemovitostí. Ceny jsou i přes krásné sjezdovky a luxusní vybavení ve srovnání s alpskými resorty neporovnatelně nižší.

» Nabídka golfových nemovitostí.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: