Rellox byl citován v rozsáhlé analýze o trhu zahraničních realit v nejčtenějším seriózním polském deníku

Celostátní polský deník, nejčtenější ze seriózních médií a jeden z nejoblíbenějších deníků v Evropě Gazeta Wyborca, oslovil Rellox při zpracování rozsáhlé analýzy o trhu zahraničních realit.

Poláky, stejně jako Čechy, trápí nízké úrokové sazby z vkladů a rostoucí inflace, která stále ukrajuje z úspor. Mnozí tuto situaci řeší investicí do nemovitostí, jejichž hodnota roste, a to i v době pandemie. S cílem větší diverzifikace, ale i bezproblémové dovolené pro sebe a svou rodinu, se investoři poohlíží po nemovitostech v zahraničí. Článek ukazuje vývoj cen a radí, v jakých zemích je vhodné investovat.

Nejpopulárnějším cílem investorů je dlouhodobě Chorvatsko, které zajímá více než třetinu klientů. Mezi dalšími zeměmi, kam se nejčasnější upírají zraky kupujících, je Rakousko, ŠpanělskoItálie. Z ostatních zemích stojí ještě za zmínku Slovensko, Švýcarsko, Dominikánská republika, USA nebo Dubaj.Klienti Relloxu mají největší zájem o kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Tuto alternativu hledá skoro polovina zájemců o nemovitost v zahraničí. Proto jsou také často vyhledávané projekty, kde je zajištěna plná správa nemovitosti včetně dalšího pronájmu. Tento model je populární zejména v Rakousku. Zbylých 41 % klientů hledá nemovitost jen pro vlastní rekreaci a 11 % kupuje zahraniční nemovitost za účelem pronájmu bez jakéhokoliv vlastního využití.

A v jakých cenách se nemovitosti nejčastěji poptávají? Majoritní podíl je v cenové relaci od 250 do 500 000 EUR, více než třetina poptávek je v ceně od 100 000 EUR do 250 000 EUR.Rellox je často citovaný v českých i mezinárodních médiích, což dokládá jeho pozici lídra na trhu zahraničních realit nejen v České republice/ na Slovensku/ v Maďarsku, ale v celém regionu střední a východní Evropy.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: