Reality ve Slovenských Tatrách. Příležitost k investici u sousedů

Nemovitosti v Tatrách poutají stále větší pozornost investorů. To je dáno i díky kvalitním projektům nabízejícím zajímavé příjmy z pronájmu, které tady v poslední době vyrůstají. Ty jsou zasazené do krásné tatranské přírody, nechybí zde sjezdovky, termální bazény, vše umocněné typickou místní architekturou.

Nákup nemovitosti na Slovensku není nijak zvlášť komplikovaný a společnost Rellox vás díky svému slovenskému zastoupení celým procesem koupě bezpečně provede.

» Nemovitosti na Slovensku na prodej

 

Apartmány na prodej s garantovanými příjmy

Z nemovitostí na Slovensku určených k druhému bydlení patří k nejoblíbenějším apartmány a domy na horách. I ve slovenských Tatrách existují projekty určené ke kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu v době, kdy apartmán nepoužíváte. O nemovitost a její další pronájem se postará zkušená agentura, majitelé získají příjem v eurech.

Slovensko získává body díky dobré dopravní dostupnosti, prakticky nulové jazykové bariéře i cenám nemovitostí, které jdou pořídit levněji než v alpských zemích.

Porovnejte si nabídky nemovitostí na horách v různých zemích

Nemovitosti v Tatrách na prodej

Horské apartmány ve Slovenských Tatrách v hledáčku českých investorů

Ze zkušeností firmy Rellox vyplývá, že obzvláště zajímavá jsou pro investory střediska v blízkosti Tatranské Lomnice, v Liptovském Mikuláši, Liptovském Janě nebo prestižních Donovalech. U některých z aktuálně nabízených projektů je nastavena i možnost garantovaného příjmu.

Podle údajů Eurostatu zaznamenává Slovensko nejvyšší nárůst cen nemovitostí v Evropě (15,4 % v 1. čtvrtletí 2020). Dá se tedy počítat s pokračujícím růstem hodnoty zdejších nemovitosti. Pokud o nákupu nemovitosti na Slovensku uvažujete, může být právě nyní vhodná doba k nákupu. Rychleji rostoucí ceny realit na Slovensku jinak v čase budou znamenat částečně přiblížení cenových hladin v ostatních zemích.

Slovenské Tatry lákají turisty v zimě i v létě

Tatry bývají označovány za nejmenší velehory. Nacházejí se na polsko-slovenských hranicích a na relativně malé ploše tu naleznete vše, co k pravým horám patří. Naprostá většina Tater leží na slovenské straně, kde najdete to nejlepší, co tyto hory z hlediska lyžařského potenciálu a lyžařské infrastruktury nabízejí.
 
Základem nabídky jsou tři vysokohorské oblasti: Tatranská Lomnica (2 196 m n.m. - nejvyšší lyžařský areál na Slovensku), Štrbské PlesoJasná v Nízkých Tatrách (největší lyžařské středisko na Slovensku). V těchto střediscích najdete moderní lanovky, okouzlující horské výhledy, různorodé trasy a skvělé sněhové podmínky.

Tatry nepatří k jedno sezónním horám. V létě lákají na množství turistických a cyklistických tras i nabídku dalšího vyžití. Díky tomu jsou slovenské Tatry velmi oblíbenou celoroční prázdninovou destinací. To má pochopitelně pozitivní vliv na obsazenost ubytovacích kapacit a pro majitele nemovitostí to znamená potenciál vyššího výnosu z pronájmu.

Turistické atrakce zajišťují vyšší návratnost z pronájmu nemovitosti

Vedle lyžování a turistiky jsou dalším turistickým magnetem také aquaparky. Na Slovensku najdeme hned několika plnohodnotných aquaparků, ale i několik menších a klidnějších.

Tatralandia v Liptovském Mikuláši patří k největším a nejoblíbenějším aquaparkům v této části Evropy. Areál je rozdělen na dvě části, letní část a celoročně otevřenou zastřešenou část. K dispozici je 14 bazénů, z toho 9 celoročně a více než 30 tobogánů. Mezi další atrakce patří Tropický ráj se skutečnými palmami, tropickou vegetací, bazény s mořskou a termální vodou, potápěčský bazén a působivý svět saun. Tatralandia je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Tatrách.

Reality v Tatrách na prodej

Slovensko patří dlouhodobě k nejnavštěvovanějším zemím českými turisty

ChorvatskoSlovensko. To jsou dvě země, které si Češi zamilovali. Už řadu let se tyto dvě země drží na prvních dvou příčkách v počtu turistů z České republiky. Celkově ve statistice zahraničních soukromých cest kraluje Chorvatsko (podívejte se také na nabídku nemovitostí na prodej v Chorvatsku), které je preferované především v případě delších pobytů. V žebříčku kratších cest vede Slovensko.

V roce 2019 Slováci sčítali rekordní počty návštěvníků. Slovensko navštívilo téměř 6,5 milionu lidí, což byl oproti roku 2018 nárůst o 15 %. Zvýšil se počet domácích i zahraničních turistů. To vše je samozřejmě pro investory skvělou zprávou. I v roce 2020, poznamenaném koronavirovou pandemií, slovenské hory nezely prázdnotou. Vedle domácích turistů to byli právě Češi, kteří sem ve velkém vyrazili na letní dovolenou.

Máte-li jakékoli dotazy nebo zájem o investici do nemovitostí na Slovensku, kontaktujte nás.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: