Reality v USA: vzrostl počet prodaných nových domů

Prodej nových rodinných domů v USA v meziměsíčním srovnání v červnu prudce vzrostl. Je ale nutné dodat, že květnová čísla se rovnala rekordnímu minimu. I přes rapidní zvýšení prodejů se jedná o druhý nejnižší počet prodaných domů od roku 1963, kdy se tyto údaje začaly sledovat.

Meziměsíční nárůst činil podle údajů amerického ministerstva obchodu 23,6 %. Jedná se o zvýšení celoročního tempa na 330.000 domů (květnové minimum činilo 267.000 domů). Tento výsledek mírně předčil očekávání. Podle agentury Reuters analytici očekávali v průměru nárůst celoročního prodeje realit ve zmíněném segmentu na 320.000 domů. 

Výkyvy na americkém realitním trhu jsou mimo jiné způsobeny ukončením vládního programu daňové podpory kupcům, který skončil v dubnu. Na prodej je nyní nejméně nových domů od září 1968, konkrétně 210.000, střední prodejní cena se pak snížila o 1,4 % na 213.400 USD, tedy v přepočtu kolem 4,1 mil. Kč.

Společnost Rellox nabízí široký výběr nemovitostí v USA včetně žádaných nemovitostí na Floridě. Nabídku nemovitostí ve Spojených státech amerických naleznete zde. S výběrem vhodné nemovitosti vám samozřejmě rádi pomůžeme a následně zajistíme komplexní servis při její koupi.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: