Reality Chorvatsko

Zejména v průběhu letní sezony každoročně vzrůstá zájem o nákup realit v Chorvatsku. Řada Čechů si na pravidelné dovolené v Chorvatsku zvykla a není proto překvapivé, že mnozí začínají uvažovat o investici do vlastního bydlení. Koneckonců tradice letních bytů má u nás dlouhou historii.

V databázi Společnosti Rellox naleznete velký výběr domů, vil a apartmánů v Chorvatsku, samozřejmě včetně objektů na pobřeží.  S výběrem vhodné nemovitosti vám ochotně pomůžeme a následně zajistíme komplexní služby při koupi nemovitosti. Nabídku nemovitostí v Chorvatsku naleznete zde.

Reality v Chorvatsku: jak probíhá nákup

V Chorvatsku 1. února 2009 vstoupily v platnost dodatky zákona, které občanům Evropské unie umožňují nabývat do vlastnictví nemovitosti v Chorvatsku. Čeští občané se díky tomu při koupi realit v Chorvatsku dostávají de facto na roveň místním. Není již proto nutné zakládat zde právnickou osobu, jako tomu bylo v minulosti. Proces koupě nemovitosti v Chorvatsku probíhá v souladu se zákony a daňovým systémem zde platným.

Jednorázové převodové poplatky spojené s koupí nemovitosti, které hradí kupující:

Převodová daň - 5% z kupní ceny nemovitosti (hradí kupující)
Realitní provize – 3 % až 6 % z kupní ceny nemovitosti.
Poplatek notáři - cca 2 %

Kontinuální poplatky

Roční komunální poplatky – počítejte cca 0,6 až 2,20 EUR/m2 obytné plochy (platí majitel nemovitosti)

Ostatní poplatky

DPH u nové výstavby – 22 % (standardně je již zahrnuta v ceně)
Daň z příjmu při prodeji dříve než 3 roky od koupě (35 % z rozdílu kupní a prodejní ceny)

Ceny realit v Chorvatsku v posledních letech stoupaly, ale i zde se promítly dopady ekonomické krize a v roce 2009 jsme mohli zaznamenat až 10% pokles cen některých nemovitostí. Lukrativních realit při mořském pobřeží se sice tolik nedotkl, přesto je možné zde objevit skutečně výhodné příležitosti pro nákup. Ceny starších apartmánu začínají na přibližně 70,000 Eurech.

Při nákupu realit v Chorvatsku je důležité věnovat pozornost důkladnému prověření nemovitosti. V mnoha případech se stává, že byla nemovitost postavena na černo a chybí k ní potřebná dokumentace. Právě to je jeden z hlavních důvodů, proč při nákupu využít služeb společnosti Rellox, která nemovitost prověří a všechny potřebné formality vyřídí za vás.

Vyhledávané destinace

K nejoblíbenějším lokalitám patří prakticky celé chorvatské pobřeží od Istrie až po Dubrovník, včetně ostrovů Brač, Hvar a dalších. Největší zájem českých investorů do chorvatských realit se soustředí na oblast Dalmácie. Z konkrétních lokalit jmenujme Dubrovnik, Zadar, Bibinje, okolí Splitu - Trogir, Makarska a již zmiňované ostrovy Brač, Hvar, Ciovo nebo Korcula. Vybírat lze z realit nacházejících se na pevnině i na ostrovech. Ty jsou s pevninou často spojeny mosty a můžete proto na ně dojet automobilem. Doprava na ostatní je zajištěna trajekty.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: