Reality a nemovitosti Španělsko

S výběrem vhodné nemovitosti vám rádi pomůžeme a následně zajistíme komplexní služby při koupi nemovitosti. Nabídku nemovitostí ve Španělsku naleznete zde.

Reality ve Španělsku – o co je zájem?

Dlouhé pobřeží Španělsko přímo předurčuje k investici do apartmánů, domů a vil na mořském pobřeží a v jeho blízkosti. Velkému zájmu se ale těší také tzv. golf reality. Jedná se o nemovitosti postavené na golfových hřištích a v jejich bezprostředním okolí. V oblasti golfových realit patří Španělsko k nejoblíbenějším destinacím. Řada developerů vystavěla atraktivní komplexy v blízkosti pláží, nové resorty ale rostou také ve vnitrozemí. I tam jsou samozřejmostí vynikající podmínky pro golf, klidné prostředí a vysoká úroveň služeb.

Oblíbené lokality pro nákup realit ve Španělsku

K nejatraktivnějším oblastem patří jižní Španělsko, zejména Andaluzie a její přímořské oblasti jako Costa del Sol nebo Costa Blanca. Kvalitní příležitost k investici do realit ale můžete najít i v levnějších lokalitách jako jsou Costa de la Luz či Costa Cálida.
 
Samostatnou kapitolou jsou nemovitosti na Kanárských ostrovech a Mallorce (Malorce), tedy ostrovech náležejících Španělsku. Zatímco ceny realit na Kanárských ostrovech se zásadně neliší od těch v pevninské části Španělska, cenová hladina realit na Mallorce (i dalších z Baleárských ostrovů jako je např. Ibiza nebo Menorca) je o něco vyšší. Mallorca (Malorka) zůstává exkluzivním místem pro život, služby jsou zde na vysoké úrovni a tomu odpovídají i vyšší ceny nemovitostí.

Koupě nemovitosti ve Španělsku

Španělsko neklade českým občanům (fyzickým i právnickým osobám) při nákupu realit žádné legislativní překážky. Podmínkou pro převod vlastnictví je pouze získání španělského daňového čísla NIE. Formálním dokladem o vlastnictví je notářský zápis o vlastnictví nemovitosti zvaný Escritura de compraventa.

Jednorázové daně a poplatky spojené s koupí nemovitosti ve Španělsku

Při pořízení nové nemovitosti zaplatí kupující (prvonabyvatel) daň z přidané hodnoty ve výši 7%. Pokud se jedná o nákup starší nemovitosti, musí kupující uhradit daň z převodu nemovitosti ve výši 6 až 7%. Notářské poplatky a další převodové poplatky činí asi 3 % z kupní ceny nemovitosti.

Pravidelné poplatky spojené s vlastnictvím nemovitosti ve Španělsku

Daň z nemovitosti ve Španělsku činí cca 0,7 % a je odvozena z tabulkových hodnot nemovitosti dle databáze místního úřadu.

V případě nemovitostí, které jsou součástí nějakého komplexu či resortu, se výše ostatních poplatků (fond oprav, úklid společných prostor, ostraha apod.) odvíjí dle úrovně poskytovaných služeb. Platby za energie a doplňkové služby (elektřina, voda, plyn, internet, telefon,...) jsou v závislosti na skutečné spotřebě energií resp. nabídce konkrétních operátorů a providerů.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: