Reality a nemovitosti Německo

Nemovitosti Německo - BerlínNěmecko je hlavní silou evropské ekonomiky a pevným ostrovem stability na starém kontinentu. Německé nemovitosti se proto logicky těší stále většímu zájmů investorů ze zahraničí. Na rozdíl např. od Španělska, kde mají kupující zájem především o rekreační nemovitosti, je Německo atraktivní zejména nabídkou nemovitostí určených k dlouhodobému pronájmu.

Pro vlastníky nemovitostí v turisticky vyhledávaných lokalitách může být Německo ideálním doplňkem k diverzifikaci jejich investičního portfolia v oblasti nemovitostí, zároveň je zajímavou alternativou pro ty, kdo nemají zájem o vlastní užívání nemovitosti pro tzv. druhé bydlení.

Pozornost investorů se upíná především na velká německá města jako je Berlín, Frankfurt, Mnichov, Hamburk nebo Stuttgart. Berlín, který se po znovusjednocení Německa stal sídlem federální vlády, ale také kosmopolitním městem a centrem mezinárodního byznysu, se tak zařadil na úroveň měst z původních spolkových zemí.

Ve Frankfurtu sídlí Evropská centrální banka stejně jako pobočky mnoha dalších mezinárodních bank a institucí. Německá města jsou domovem pro řadu společností celosvětového významu. Stuttgart je sídlem pro automobilky Porsche a Mercedes. Mnichov, hlavní město Bavorska, je domovem automobilky BMW a sídlem velkých mezinárodních firem. To logicky vyvolává příliv kvalifikované a bonitní klientely vytvářející poptávku po dlouhodobém nájemním bydlení a sekundárně přispívá i ke zhodnocení nemovitosti.

V Německu je navíc nájemní bydlení velmi rozšířené. Nemovitost, ve které bydlí vlastní méně než 50 % Němců, což je nejnižší hodnota v rámci celé Evropské unie. Výnosnost z pronájmu rezidenčních nemovitostí v Německu dosahuje až 7 % za rok. V případě komerčních nemovitostí (například obchodní prostory) může být příjem z pronájmu až 10 % ročně, což je pro investory velmi zajímavé číslo.

Koupě nemovitosti v Německu není pro zahraniční investory nijak složitá. Kupující musí mít platný cestovní pas a dostatek financí na nákup nemovitosti. Na průběh celé transakce dohlíží státní notář. Ten zaručuje, že prodej nemovitosti proběhne v souladu s německou legislativou, a že po převodu smluvně dohodnuté částky a zaplacení daně z převodu nemovitosti dojde k převedení vlastnictví nemovitosti na nového majitele.

Nemovitosti v Německu na prodej

  • Byty v Berlíně k vlastnímu užívání i dalšímu pronájmu
  • Byty v Německu k dalšímu pronájmu
  • Komerční objekty
  • Bytové komplexy na prodej

» Vstupte do databáze realit v Německu.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: