Rakousko se vrací k normálu. Spojte při prohlídce nemovitosti příjemné s užitečným

Rakousko se v polovině května vrátí téměř k normálnímu životu. Od 19. května by se měly otevřít restaurace, hotely nebo kulturní instituce. Ubytovací zařízení budou moci poskytovat služby i zahraničním návštěvníkům.

Zjednoduší se také vstup do země ze zahraničí. Po předložení očkovacího certifikátu, dokladu o vyléčení z covidu-19 nebo negativního testu na koronavirus nebude nutné uchýlit se po příjezdu do karantény. Ta se bude týkat již jen osob cestujících z vysoce rizikových oblastí.

Co to znamená v případě, že jste si vybrali některou z nemovitostí v Rakousku a chcete jet na její prohlídku? Vycestovat za účelem prohlídky nemovitosti je při dodržení všech aktuálně platných pravidel možné i nyní. S chystanou změnou ale můžete do plánu vaší cesty zahrnout třeba menší výlet a spojit tak příjemné s užitečným.

Kromě toho, že se budete moci bezproblémově ubytovat, jistě uvítáte i možnost zajít na osvěžující nápoj nebo něco dobrého k snědku do restaurace. To bude umožněno lidem s takzvaným Zeleným pasem, tedy lidem očkovaným na covid-19, již vyléčeným nebo lidem s negativním testem.

Pokud jste si letos nemohli dostatečně užít zábavu na sjezdovkách, můžete ve vybraných střediscích dohnat i to. Těšit se v takovém případě můžete na poloprázdné sjezdovky, příjemné teploty a slunečnou oblohu. Předem se ale informujte, zda je konkrétní lyžařské středisko v provozu a za jakých podmínek. Jejich přehled a odpovědi na nejčastější dotazy spojené s letošní sezonou naleznete na stránkách Rakouské národní turistické centrály.

Aktuálně platné informace o cestování mezi Českou republikou a Rakouskem jsou k dispozici na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Přemýšlíte o nákupu nemovitosti u našich jižních sousedů? Podívejte se na nabídku kvalitních nemovitostí v Rakousku na prodej nebo nás kontaktujte. Pomůžeme vám, abyste se přidali k těm, kteří mají v některém z rakouských lyžařských středisek vlastní nemovitost. Ti ji při dodržení příslušných předpisů ohledně příjezdu mohli využívat i během letošní „zvláštní“ sezony.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: