Při nákupu nemovitostí ve Španělsku ušetříte statisíce

Praha, 24. října 2011 - Španělská vláda snížila DPH pro nákup nových nemovitostí. Až do konce roku zaplatí kupující namísto 8 procent pouze 4 procenta. U nemovitosti, která stojí 200 tisíc eur, bude částka o 8000 eur levnější. Někteří developeři navíc v rámci propagace zaplatí i zbylou část DPH místo kupujícího.

Vláda si od tohoto kroku slibuje oživení realitního trhu, především snížení počtu neprodaných nových nemovitostí. Nyní je ve Španělsku 687 523 neprodaných nových nemovitostí, zatímco v loňském roce jich bylo 688 044. Meziročně tedy číslo pokleslo pouze o 0,08 procenta.

„Předpokládáme, že pro některé zájemce, kteří uvažují o koupi nemovitosti ve Španělsku, může být snížení DPH popud pro realizaci koupě do konce roku,“ sdělil Jan Rejcha, ředitel realitní kanceláře Rellox, která se specializuje na zprostředkování koupě a prodeje zahraničních nemovitostí v oblíbených rekreačních lokalitách.

Rellox navíc ve spolupráci se španělskými developery u vybraných projektů nabízí i další zvýhodnění. Kupující nebude platit ani zbývající 4 procenta DPH. Částku uhradí španělský developer. „Podmínkou je, že nákup nemovitosti, včetně všech formálních náležitostí, bude dokončen do konce roku 2011,“ upozornil Rejcha.

Změna DPH je platná od 21. srpna letošního roku do 31. prosince. DPH se vypočítává ze základní prodejní ceny nemovitosti, klient tedy ušetří 4 procenta částky, která je uvedena v kupní smlouvě. V případě koupě nemovitosti v částce 200 tisíc eur klient ušetří 8 000 eur, u vybraných projektů dokonce 16 tisíc eur.

Nemovitosti ve Španělsku se v poslední době opětovně těší rostoucímu zájmu českých investorů. Prodejní ceny nemovitostí od doby realitního vrcholu v roce 2007 zaznamenaly v průměru pokles o cca 27 % v případě pevninské části Španělska, a o cca 17 % v případě ostrovních oblastí – Baleárské ostrovy a Kanárské ostrovy. Někteří developeři ovšem zaznamenávají v roce 2011 zvýšený zájem o koupi nemovitostí v kvalitních projektech – v meziročním porovnání až o 25 %.

Je patrné, že klienti se zaměřují na kvalitní projekty a lokality. Zájem je zejména ze strany lidí, kteří chtějí nemovitost sami užívat. Je to dáno ideálním podnebím, stovkami kilometrů nádherných pláží a ideálními podmínkami pro golf.

Zájem kupujících se nyní soustředí především na oblíbená pobřeží, například Costa del Sol nebo Costa Blanca. Nové apartmány je možné pořídit za cenu zhruba od 120 tisíc eur, řadové domy přibližně od 200 tisíc a samostatné domy od 300 tisíc eur. Mnoho z nových domů se staví přímo na golfových hřištích a blízko pláží. Lákadlem pro některé může být i možnost dalšího pronájmu, která v této oblasti výborně funguje.

Poněkud rozdílné jsou pak podmínky na Mallorce, která je sice španělská, ale zároveň odlišná od zbytku země. Mallorca nabízí větší luxus, služby jsou zde na vysoké úrovni a domy si zde pořídily i některé známé osobnosti. To se promítlo i do cen nemovitostí, nové apartmány se tu prodávají zhruba od 200 tisíc eur.

Další informace:

Jan Rejcha, ředitel společnosti
mobil: +420 736 671 652
e-mail: jan.rejcha@rellox.cz | www.rellox.cz

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: