Přehledně: Do Rakouska bez obav

Chystáte se do Rakouska na dovolenou či prohlídku nemovitosti? Nevyznáte se ve všech opatřeních týkajících se pandemie koronaviru? Přinášíme přehledné informace o aktuální situaci. Vydejte se na cestu bezpečně a bez obav.

Jaká je aktuální epidemiologická situace v jednotlivých rakouských spolkových zemích?

Aktuálně je k pátku 18. 9. 2020 nízké riziko nákazy ve většině spolkových zemích. Vysoké riziko hlásí oblast Bludenz, Dornbirn, Innsbruck – město, Kufstein, Zwettl, Neunkirchen, Mödling a Vídeň. Nejvyšší riziko vyznačené na semaforu červeně zatím nikde v Rakousku vyhlášeno není.  

Aktuální situaci si můžete prověřit zde.

Existují nějaká omezení v dopravě a cestování?

Aktuálně můžete do Rakouska z České republiky i zpět bez omezení. Nemusíte předkládat ani negativní test ani podstupovat karanténu.

Aktualizace 24. 9. 2020: Podle informací Ministerstva zahraničních věcí ČR by Rakousko mělo od pondělí 28. 9. 2020 zařadit Prahu mezi rizikové oblasti. To bude znamenat, že lidé, kteří žijí nebo dlouhodobě pobývají v Praze, budou do Rakouska moci přijet jen s negativním testem na covid-19.

Sledujte stránky:

Jaké platí na území Rakouska opatření?

Stejně jako v České republice platí povinnost mít zakrytá ústa a nos a dodržovat minimálně metrový rozestup ve všech obchodech, restauracích, v hromadných dopravních prostředcích včetně taxi, při poskytování služeb, na úřadech, v bankách, na poštách, u benzínek, na akcích v uzavřeném prostoru, ve zdravotnických a lázeňských zařízeních, v pečovatelských domech a všude tam, kde dochází ke styku se zákazníky.

Výčet aktuálních opatření najdete zde:

Aplikace Stopp Corona

Stopp Corona je aplikace, která pomáhá rychlému odhalení infikovaných a zastavení nekontrolovaného šíření viru. Rakousko byla jedna z prvních evropských zemí, která aplikaci tohoto typu vyvinula a již od března je v provozu. Stáhnout si jí můžete přestože v Rakousku nežijete. K dispozici je na App Store nebo Play Store.

Jedna návštěva nestačí

Využijte ještě krásné babí léto a užívejte si v Alpách dovolenou. Přidejte se k těm, kterým jedna návštěva nestačí a kupují si v Rakousku svůj vlastní apartmán či dům. Mezi českými investory do zahraničních nemovitostí je Rakousko stále zemí číslo jedna.

Kontaktujte nás. Rádi pro vás vybereme to nejvhodnější bydlení a provedeme vás celým procesem koupě nemovitosti v Rakousku.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: