Nemovitosti v Šibeniku

Šibenik s otevřeným mořem spojuje průliv sv. Antonína (Kanal Sveti Ante). Kromě nemovitostí přímo v Šibeniku jsou proto v této lokalitě k dispozici také v přilehlých městečcích při mořském pobřeží.

» Nabídka nemovitostí na prodej v Šibeniku

O lokalitě

Šibenik se nachází v severní části Dalmácie a s necelými 50 tisíci obyvateli je politickým a ekonomickým centrem Šibensko-Knínské župy. Na rozdíl od ostatních měst na dalmatském pobřeží, Šibenik jako samostatné město byl založen v desátém století Chorvaty. V průběhu středověku a raného novověku bylo město střídavě pod nadvládou Benátek, Byzance a Maďarského království, což vedlo k tomu, že Šibenik podobně jako Split nabízí jedinečný mix památek různých stylů.

Dominantou města je katedrála svatého Jakuba, památka zapsaná na seznamu UNESCO. Tento nádherný chrám byl postaven v průběhu 15. a 16. století v gotickém a renesančním slohu. Z dalších památek, které stojí za vidění, je možno zmínit pevnosti střežící vstup do přístavu – pevnost svatého Mikuláše je nejspíše nejlépe zachovanou námořní pevností v celém Jaderském moři.

V bezprostřední blízkosti města se nachází národní park Krka s pozoruhodnou kaskádou vodopádů, které si svou krásou nezadají se známějšími Plitvickými vodopády. Natáčelo se zde několik filmů, mimo jiné známé „vinnetouovky“. Šibenik je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu národního parku Kornati, nejhustšího souostroví v celém Středozemním moři. Na ploše 320 kilometrů čtverečních se zde nachází 140 menších i větších ostrovů.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: