Nemovitosti v Dolomitech

DolomityMajitelé nemovitostí v Dolomitech mohou těžit z jejich strategického umístění. Kromě lyžování v zimě si odtud mohou dělat výlety jak k moři, tak italským jezerům jako je Lago di Garda a další, které jsou poměrně dobře dopravně dostupné.

Starší apartmány se v Dolomitech prodávají přibližně od 120 000 Eur. Ceny starších domů začínají přibližně v úrovni 300 000 Euro. V případě nové výstavby počítejte s částkami od cca 4 000 Eur/m². Hodně ale záleží na konkrétní lokalitě. V prestižních střediscích jako je Cortina d´Ampezzo nebo Val Gardena mohou být ceny nemovitostí až dvakrát vyšší než v některých dalších střediscích. Stručné informace o některých lokalitách, které by neměly uniknout vaší pozornosti, naleznete v textu níže.

Pokud máte zájem o lyžařský apartmán nebo horský chalet v Itálii, doporučujeme vaší pozornosti taky oblast Bormio / Livigno, která již geograficky nepatří pod Dolomity, ale pod italské Alpy.

Nabídka nemovitostí v Dolomitech

O lokalitě

Dolomity patří mezi jednu z nejvyhledávanějších lokalit na severu Itálie. Rozkládají se na území tří provincií – Belluno, Trento a Bolzano. Dolomity jsou jedním z horských masivů italských Alp a jsou známé svým zajímavým charakterem – sestávají z nesčetného množství rozeklaných hřebenů, prudkých stěn, stolových hor a bizarně tvarovaných horských štítů. To vše je jedinečnou příležitostí pro všechny, kdo mají rádi aktivní trávení dovolené. Dolomity jsou rájem nejen pro horolezce a milovníky zimních sportů, ale i pro cyklisty, turisty a obdivovatele historických památek.

Mnoho lidí navštěvuje Dolomity kvůli takzvaným ferratám – tyto zajištěné cesty nabízejí i přes svou značnou fyzickou náročnost jedinečné zážitky a dechberoucí výhledy na okolní horské masivy. Na výběr je z nepřeberného množství tras různé náročnosti, takže si každý přijde na své. Na území Dolomit se rozkládá osm národních parků, každý se zcela odlišným charakterem. Je možno zmínit například park „Sextenské Dolomity“, ve kterém se nachází známý masiv „Tre Cime“, tři skalní štíty, které se staly ikonami Dolomit.

Centrem Dolomit je resort Cortina d’Ampezzo. Toto město se nachází přímo ve středu Dolomit a během své historie si vybudovalo prominentní pozici srovnatelnou snad jen s nejexkluzivnějšími švýcarskými resorty. Cortina d’Ampezzo byla mimo jiné dějištěm zimních olympijských her v roce 1956, natáčela se zde i celá řada známých filmů např. Růžový panter, Cliffhanger nebo Jen pro tvé oči.

Kronplatz

Kronplatz (Plan de Corones) je největším lyžařským regionem Jižního Tyrolska. V současné době nabízí 116 kilometrů pečlivě upravených sjezdovek propojených více než 30 vleky a lanovkami. Díky nadmořské výšce přes 2 200 metrů je možné bohatou sněhovou nadílku považovat téměř za jistotu.

Vybavení resortu je velmi moderní, zahrnuje nejen širokou síť osvědčených půjčoven, ale i mnoho restaurací, bufetů a možností apres ski vyžití. Kronplatz je atraktivní lokalitou nejen v zimě, ale i v létě. Náhorní plošina nabízí nádherný výhled na okolní hory, pro zájemce o turistiku je připraveno mnoho dobře značených tras. Odvážnější si zde mohou vyzkoušet třeba i tandemový let na rogalu nebo prudké sjezdy na downhillovém kole.

Val di Fiemme

Val di Fiemme, známé údolí nedaleko města Trento není jen lyžařským resortem, ale i kulturním střediskem nabízejícím mnoho možností vyžití. Zároveň se jedná o oblast zařazenou na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Sportovní radovánky však zůstávají nejdůležitějším důvodem pro návštěvu Val di Fiemme. Nachází se zde celá řada lyžařských areálů a běžkařských tras. V letech 1993 a 2001 se zde konalo mistrovství světa v lyžování, v současné době je zde možné sledovat například závody Tour de Ski nebo Světového poháru v běhu na lyžích.

Zdejší resorty nabízí přes 110 kilometrů vzájemně propojených sjezdovek a několik pečlivě připravených snowboardových parků. Mimo lyžování je zde možno vyzkoušet například Nordic walking, chůzi na sněžnicích nebo ochutnat některé z místních specialit. Ve Val di Fiemme si každý přijde na své.

Val di Fassa

Val di Fassa přímo sousedí se známým Val di Fiemme, vyhlášeným zimním resortem a dějištěm mnoha sportovních akcí. Val di Fassa však nezůstává co se sportovního a kulturního vyžití týče nijak pozadu. Nabízí celou řadu možností, jak si užít krásnou dovolenou jak v zimě, tak v létě. Pro zimní radovánky je zde připraveno přes 230 kilometrů sjezdovek ve vyhlášených resortech Sellaronda, Four Passes, TreValli a Great War Tour. Snowboardisti nebo milovníci freestylového lyžování si mohou užívat v jednom z mnoha rozlehlých parků.

Val di Fassa je považováno za jednu z nejhezčích částí Východních Dolomit. Od nejvyšší hory Dolomit Marmolady po masiv Sassolungo, Val di Fassa nabízí krásnou přírodu a dechberoucí výhled na okolní hory. Toto údolí je obýváno Ladiny, etnikem, které zde žije už přes dvě tisíciletí. Za tu dobu se zde vyvinul jak svébytný jazyk, tak specifická kuchyně, která stojí za vyzkoušení.

Merano

Merano, druhé největší město provincie Bolzano, je známé zejména svými lázeňskými resorty. Město je situováno v hlubokém údolí přímo pod třítisícovými horami, na jejichž svazích se nacházejí vinohrady. Jídlo a nápoje jsou bez pochyby důvodem, proč Merano navštívit, místní červená a bílá vína, stejně jako pivo z lokálního pivovaru, jsou vyhlášená v širokém okolí.

Co se sportovního vyžití týče, je okolí Merana atraktivní po celý rok. Milovníci zimních sportů si přijdou na své v areálu Merano 2000 nabízejícím 40 kilometrů středně náročných sjezdovek a mnoho upravených běžkařských tras. Merano 2000 je vhodnější spíše pro rodinné lyžování, nacházejí se zde však i náročnější pasáže. Z dalších možností sportovního vyžití je možné zmínit například tříkilometrovou bobovou dráhu, paragliding nebo turistiku.

Val di Sole

Údolí Val di Sole se nachází severozápadně od města Trento. Nejvýznamnějším resortem v regionu je známá vesnice Madonna di Campiglio, dějiště mnoha lyžařských a snowboardových závodů. Madonna nabízí přes 150 kilometrů sjezdovek propojených 57 vleky a lanovkami. Dále se zde nachází velký snowpark, 40 kilometrů běžkařských tratí, které jsou propojeny s resorty Pinzolo, Folgarida a Marilleva. Resort Madonna di Campiglio je mimo jiné i východiskem pro výstupy na ferraty vedoucí do pohoří Brenta, součást světového přírodního dědictví UNESCO.

Resort je známý svými exkluzivními restauracemi, obchody a kavárnami, v bezprostřední blízkosti se však nachází mnoho tradičních horských chat, ve kterých je možno ochutnat místní speciality a poznat kulturu této části Dolomit.

Val Gardena

Známé údolí Val Gardena se nachází východně od města Trento. Tento resort je vyhlášený zejména pro své lyžařské areály, které mají dlouholetou tradici v pořádání těch nejprestižnějších soutěží – každoročně se zde koná závod Světového poháru, v roce 1970 Val Gardena hostila světový šampionát ve sjezdovém lyžování. Ostatně zdejší sjezdovka Sarong je považována za jeden z pěti „klasických“ a nejprestižnějších sjezdů v současném kalendáři Světového poháru. Val Gardena nabízí přes 480 kilometrů vzájemně propojených sjezdovek a 271 vleků, z nichž 17 je možno využívat po celý rok. Síť běžkařských tratí měří přibližně 125 kilometrů. Za zmínku rozhodně stojí nádherné výhledy, kterých se sportovcům z tratí dostane.

Val Gardena však stojí za návštěvu i v létě – údolí je pokryto sítí turistických a cyklistických tras, na své si přijdou i horolezci.

Val Gardena vám zároveň umožní poznat kulturu národa Ladinů, etnika s vlastním specifickým jazykem a nadmíru zajímavou kuchyní, která stojí za vyzkoušení. Údolí je proslulé také rozvinutým řezbářským uměním. Nejhezčí kousky zdejších mistrů je možné zhlédnout v místních muzeích.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: