Nemovitosti v Alpách přináší zajímavé výnosy z pronájmu

Vlastnictví nemovitosti v Alpách může vedle příjemně strávených chvil volna a odpočinku na horách být také zajímavou investicí. Roční výnosy z pronájmu se mohou pohybovat až v úrovni kolem 7 %.

Pokud máte volné finanční prostředky, pravděpodobně přemýšlíte, jak je ochránit (alespoň) proti inflaci. V posledních letech se úrokové míry drží velmi nízko, a to nejen v tuzemsku – například Bank of England ve snaze vyvést ekonomiku z krize již čtyři roky drží úrokovou míru na 0,5 %, Evropská centrální banka je dokonce ještě opatrnější a stanovila úrokovou míru pro oblast eurozóny na pouhých 0,25 %.

Řešením může být nákup nemovitosti v Alpách – vaše peníze tak “pracují pro vás” a přinášejí další výhody:

  • stálý celoroční výnos z pronájmu,
  • nezapomenutelné dovolené strávené ve vlastním apartmánu nebo domu v krásné alpské přírodě,
  • postupný růst ceny nemovitosti.

Jak pronájmy fungují?

Docela jednoduše. Majitelé mohou svoji nemovitost v době, kdy ji nevyužívají, pronajmout. Vlastník apartmánu nebo domu uzavře smlouvu s operátorem, který se za něj o vše postará. Ti, kteří dávají přednost jistotě, mohou uzavřít smlouvu s garantovaným výnosem. Ten se obvykle pohybuje v úrovni kolem 5 % a riziko z případné neobsazenosti nese v plné míře operátor. Při volbě flexibilního výnosu se vychází z reálné obsazenosti objektu. Pro majitele to je o něco větší riziko, které na druhou stranu může být vynahrazeno vyšším výnosem.

Výběr nemovitosti v Alpách vhodné k dalšímu pronájmu

Při výběru vhodné nemovitosti byste však měli být velmi obezřetní – je nutno se ohlížet nejen na výhodnou cenu, ale například i na potenciál nemovitosti co se pronájmu týče. V tomto ohledu je samozřejmě nejzásadnější lokalita, kde se vybraný apartmán nebo dům nachází.

Hledejte tedy nemovitost poblíž sjezdovek, vleků nebo zastávek skibusu. Pochopitelně, blízké letiště taktéž zvyšuje atraktivitu nemovitosti, neboť lyžaři chtějí strávit co nejvíce času na sjezdovce, ne při čekání nebo v autě cestou k vlekům.

Dlouhodobým trendem je příklon k poptávce po kvalitnějším a luxusnějším ubytováním především v kvalitních střediscích. Luxusní nemovitosti jsou samozřejmě dražší, ale vyšší jsou pochopitelně i následné výnosy, protože lidé požadující kvalitnější ubytování jsou připraveni sáhnout hlouběji do kapsy.

» Nabídka nemovitostí v Alpách

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: