Nemovitosti - Toskánsko, Itálie

Jedinečnost Toskánska tvoří kombinace zajímavé polohy (mořské pobřeží, písečné pláže, „zvlněný“ terén, z kterého je otevřený výhled na moře, rozsáhlé vinice, olivové háje atd.) a bohatého kulturního dědictví, které dává Toskánsku neopakovatelný spirit, jakýsi pozitivní duch místa. Ze země sálá tisíciletá historie místa, kde se rodila novodobá civilizace.

Toskánsko je celosvětově jednou z nejpopulárnějších destinací pro zahraniční investory do nemovitostí. Nemusíte se ovšem obávat, že zde uvidíte postavené paneláky na pobřeží. V Toskánsku je zakázaná nová výstavba, takže si stále zachovává své kouzlo. Zájemci si mohou vybírat z široké škály již existujících nemovitostí.

Tlačítko - nabídka nemovitostí v Toskánsku

Typickou toskánskou nemovitostí je samostatný kamenný dům, v rustikálním stylu, umístěný v menší vesničce na svahu s výhledem na moře. Co se týká těchto samostatných domů, pro investory s nižším rozpočtem jsou vhodné menší objekty před rekonstrukcí nebo pouze po částečné rekonstrukci a dále od moře. Pokud uvažujeme, že pro investory je většinou zajímavá vzdálenost maximálně do 50 km od moře, tak ceny těchto nemovitostí se pohybují přibližně od 600.000 EUR. Nutno podotknout, že toskánské vnitrozemí je také mimořádně krásné díky své přírodě a historickým památkám. Vzhledem k omezení nové výstavby se v Toskánsku prodávají také úplné ruiny, které mají hodnotu pozemku a povolení k rekonstrukci nemovitosti. I tato hodnota ale není zanedbatelná.

Klienti, kteří jsou schopni navýšit rozpočet, si mohou vybírat z mnoha rekonstruovaných domů, farem, hotýlků apod. Rekonstrukce jsou dělány citlivě (hanba výjimkám), aby zachovávaly původní architekturu a duch budovy. K objektům často patří rozsáhlé pozemky (až několik hektarů) včetně vinic, olivových hájů a lesů. Ceny těchto rekonstruovaných domů lze těžko zobecnit. K nejdražším ale také nejkrásnějším regionům patří Versilia nebo Chianti. Za domy přímo u moře, např. ve Forte dei Marmi, platí boháči z celého světa mnohamilionové částky (v EUR), ceny menších domů začínají na cca 600.000 EUR.

Nabídka apartmánů v Toskánsku není tak široká jako u samostatných domů, ale je možné je najít v přímořských městech v cenových relacích od přibližně 250.000 EUR za menší starší byt.

Toskánsko můžeme cenově rozdělit také horizontálně. Severní část Toskánska je dražší, jižně od Pisy ceny nemovitostí mírně klesají – samozřejmě zevšeobecňujeme. Pokud to celé shrneme, tak je nutné uznat, že Toskánsko, z pohledu investora do nemovitostí, není levné. Toskánsko je ovšem mimořádně krásné a zájemci také platí za privilegium být jedním z vyvolených, kteří mají možnost zde žít. Exkluzivita Toskánska také znamená pro kupujícího jistotu zhodnocení investice a případnou dobrou prodejnost nemovitosti v budoucnosti.

Pokud by někdo chtěl koupit dům v Toskánsku s cílem jeho dalšího pronájmu, tak ceny pronájmů se pohybují v řádu od 400 EUR/dům/týden za menší domy až po několik tisíc EUR/dům/týden u větších a komfortnějších domů. Zájemci o pronájem domu v Toskánsku přicházejí z celého světa, takže je možné počítat s vysokou obsazeností a výnosností.

Velkou výhodou Toskánska pro české investory je jeho snadná dostupnost. Do Toskánska lze rychle a pohodlně dojet autem po dálnici. Letecké spojení zajišťuje několik společností (včetně nízkonákladových přepravců) do Milána, Říma, ale také do Pisy. Samostatnou kapitolou je toskánská kuchyně, která ale k spokojenému životu nepochybně patří a pro některé investory do nemovitostí může být i rozhodujícím faktorem.

Pro více informací navštivte náš web o realitách v Itálii

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: