Nemovitosti na poloostrově Pelješac

PelješacDíky svojí rozloze je možné na poloostrově Pelješac vybírat z nabídky nemovitostí v poměrně rozlehlém geografickém prostoru a je tak možné zvolit lokalitu, která vám bude plně vyhovovat.  

» Nabídka nemovitostí na prodej na poloostrově Pelješac

O lokalitě

Pelješac je název přibližně 65 kilometrů dlouhého poloostrova vybíhajícího do Středozemního moře, který se nachází severně od Dubrovníku. Po Istrii je to druhý největší chorvatský poloostrov a díky příjemnému klimatu a blízkosti mnoha historických měst se stává oblíbeným turistickým cílem. V současnosti je nutno se na poloostrov přeplavit trajektem nebo po překročení bosenského území u města Neum je možno na Pelješac dojet po vlastní ose. Je však plánováno spojení pevniny s poloostrovem „Pelješackým mostem“, který výrazně zlepší dopravní dostupnost lokality.

Poloostrov nabízí mnoho pamětihodností, například hradby obepínající hlavní správní středisko Pejlešacu město Ston jsou druhými nejdelšími v Evropě. Také se zde nachází jedna z nejstarších solných tabulí. Pravděpodobně nejznámějším letoviskem je městečko Žuljana, které se nachází ve stejnojmenné zátoce. V jeho okolí jsou snad nejkrásnější pláže s křišťálově průzračnou vodou. Lokalita je ideální pro trávení klidné dovolené, neboť Pelješac dosud nebyl zcela „objeven“ turisty.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: