Nemovitosti na Floridě se těší zájmu investorů

Ze všech států USA je v případě investic do nemovitostí největší zájem o Floridu. Důvody jsou vcelku jasné: ideální, celoročně příjemné klima, dobré podmínky pro život a v neposlední řadě jde také o zajímavou investiční příležitost.

Ekonomická krize přinesla snížení cen nemovitostí často až na polovinu. Od roku 2012 ale již ceny nemovitostí na Floridě znovu stabilně rostou. Růst v úrovni 5 – 7 % se předpokládá i v dalších obdobích. Oproti letům 2005 – 2007 jsou přitom ceny stále na relativně nízké úrovni.

Důvody pro koupi nemovitosti na Floridě

1. Relokace

Nemálo Čechů, mezi nimiž je i celá řada sportovců, umělců a podnikatelů, si na Floridě pořídila dům či byt a přestěhovali se sem buď natrvalo, nebo zde tráví vždy určitou část roku. Příjemné podmínky pro život, vynikající služby, kvalitní školy, ale třeba i to, že v USA není úspěch důvodem k závisti, stojí za tím, proč se Florida stává oblíbeným domovem pro tolik úspěšných Čechů.

2. Investice

Příznivé ceny nemovitostí vzbudily zájem investorů z celého světa. Díky trvalému zájmu kupujících je zde reálný předpoklad zhodnocení nemovitosti. I přes nemalý zájem zahraničních investorů totiž největší část poptávky tvoří domácí (až kolem 80 %).

Zajímavého výnosu lze dosáhnout také z pronájmu nemovitostí. Ten může být buď řešen formou dlouhodobého pronájmu, nebo krátkodobými pronájmy turistům. Na správu nemovitosti a zajištění pronájmu lze zajistit specializovanou firmu, která se o vše postará.

3. Dovolená a příjem z pronájmu

Další možností je kombinace obou výše uvedených možností. Tedy nemovitost využívat pro trávení vlastní dovolené a po zbytek doby ji pronajímat.

Graf: Vývoj cen nemovitostí na Floridě 2005 - 2015

graf: vývoj cen nemovitostí na Floridě 2005 - 2015

Typy nemovitostí

Při koupi nemovitosti musí každý zvážit, zda je pro něj vhodnější dům, nebo byt. Luxusní domy na Floridě mohou stát i mnoho milionů dolarů, a které ovšem nabídnou veškerý myslitelný luxus a pohodlí. Stejně tak je možné pořídit běžné rodinné domy v přijatelných cenových úrovních.

Specifickým typem nemovitostí jsou tzv. conda či kondominia. Jedná se o byty (někdy tak bývají označovány i bytové domy), které obvykle disponují skvělým výhledem na oceán, zároveň ale poskytují celou řadu doprovodných služeb. K těm patří nepřetržitá ostraha, majitelům nemovitostí bývá často k dispozici bazén, sauna, fitness, nebo třeba tenisový kurt. K některým kondominiím náleží i privátní pláž nebo kotviště pro jachty.

Teploty vzduchu a moře na Floridě

 Teploty vzduchu a moře na Floridě
  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
Průměrná teplota vzduchu (°C) 23 24 25 27 29 30 31 32 29 23 26 24
Průměrná teplota vody (°C) 22 23 24 25 26 27 28 29 25 24 25 23


Florida v 60 sekundách

Jak je to s hurikány?

Hurikány jsou v těchto zeměpisných oblastech součástí života. V současné době existuje systém včasného varování, kdy jsou obyvatelé o blížících se hurikánech s předstihem informováni.

Nová výstavba probíhá podle přísných stavebních norem, díky kterým kvalitně postavené nemovitosti obvykle z hurikánů vyváznou bez poškození. U starších domů jsou v nebezpečí zejména okna, u kterých se z tohoto důvodu užívají protihurikánové rolety. Největší škody hurikány většinou napáchají na mobilních domech nebo na starých a nekvalitně postavených nemovitostech.

Ze statistik vyplývá, že hurikány nijak významně neovlivňují ani realitní trh a ceny nemovitostí.

Užitečné odkazy

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: