Nemovitosti na Costa Dorada

Costa DoradaCosta Dorada, nebo-li Zlaté pobřeží, se nachází v severovýchodní části Španělska, jižně od Barcelony, mezi městečky Cunit a Alcanar. Celé pobřeží je součástí provincie Tarragona v Katalánsku.

Typickým znakem pro Costa Dorada jsou dlouhé písečné pláže s turistickými letovisky. Není zde tolik skalních výběžků do moře, ani tolik turistů jako na sousední Costa Brava, ale je to zcela jistě ideální místo pro letní dovolenou u moře. Hlavním městem provincie je Tarragona. Na mezinárodní letiště v nedaleké Barceloně létají mezistátní linky během celého roku, takže není problém se dostat na Costa Dorada ani v zimě.

Ceny nemovitostí na Costa Dorada se pohybují mírně pod celošpanělským průměrem. Vzhledem k tomu, že se zde v minulých letech nekonal tak výrazný stavební boom jako v jiných lokalitách ve Španělsku, tak zde není tak výrazný převis nabídky nad poptávkou. Obecně lze doporučit koupi nemovitosti na Costa Dorada zejména lidem, kteří zde chtějí nemovitost sami užívat pro rekreační účely. Ceny menších apartmánů zde začínají od cca 70 000 EUR, průměrná cena prodávaných realit je mírně nad 200 000 EUR.

Vyhledávanými místy na pobřeží jsou pláže La Mora, Els Eucaliptus, nebo letoviska Tarragona, Sitges, Salou a Miami Platia. Průměrné celoroční teploty nejsou tak vysoké jako v jižním Španělsku, přesto zde můžete strávit příjemný čas i během zimy – třeba hrát golf na mnoha golfových hřištích v okolí.

Tlačítko - Nabídka nemovitostí na prodej na Costa Dorada


Průměrné teploty vzduchu na Costa Dorada

Průměrné teploty vzduchu na Costa Dorada

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: