Nemovitosti na Azurovém pobřeží si udržují svou popularitu

Vzhledem k situaci na realitním trhu jsou nemovitosti na Azurovém pobřeží ideálním doplňkem do investičních portfolií.  

Ze statistik vyplývá, že se v této oblasti nachází přes 70 tisíc nemovitostí, jejichž vlastníky jsou zahraniční investoři. Zvýšená poptávka vedla k růstu trhu o přibližně 15 % v letech 2003 až 2009. V poslední době přichází nejvíce zájemců z Ruska a Velké Británie, kteří jsou následováni kupujícími ze Skandinávie a Blízkého Východu. Nechybí ale ani kupující z České republiky, Polska, Slovenska nebo Maďarska.

Z posledních průzkumů je zřejmé, že v regionu Provence-Alpes-Cote d’Azur zůstávají ceny stabilně na velmi vysoké úrovni – průměrná cena nemovitostí je o 82 % vyšší než ve zbytku Francie. Mezi roky 2000 a 2007 průměrná cena nemovitostí v této oblasti vzrostla o 144 procent, zatímco cena nemovitostí ve Francii jako celku vzrostla pouze o 111 %.

Po menším zakolísání na přelomu let 2011 a 2012, způsobené volbou nového francouzského prezidenta, se trhy stabilizovaly a zájem kupců znovu roste. Nejvyhledávanější zůstávají vyhlášené lokality jako Cannes, St. Tropez, Cap d'Antibes a jejich okolí.

» Navštivte nabídku nemovitostí na prodej na Azurovém pobřeží.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: