Nemovitosti Chorvatsko

Bez dovolené v Chorvatsku si řada Čechů léto vůbec nedokáže představit. Není proto překvapením, že mezi nimi roste zájem o nákup chorvatských realit.

Společnost Rellox nabízí široký výběr domů, vil a apartmánů ke koupi na chorvatském pobřeží od Istrie až po Dubrovník, včetně ostrovů jako Brač, Hvar a další. S výběrem vhodné nemovitosti vám rádi pomůžeme a následně zajistíme komplexní služby při koupi nemovitosti. Nabídku nemovitostí v Chorvatsku naleznete zde.

Koupě nemovitosti v Chorvatsku

Až donedávna byla koupě nemovitosti podmíněna založením chorvatské právnické osoby a koupě byla realizována na tuto založenou chorvatskou firmu. Dobrou zprávou pro všechny potencionální investory je, že od 1. února 2009 vstoupily do účinnosti dodatky zákona umožňující občanům Evropské unie nabývat vlastnictví nemovitosti v Chorvatsku. Občané zemí EU se díky nim při koupi nemovitostí dostávají v podstatě do rovnocenné pozice s místními.

Při koupi nemovitosti v Chorvatsku se celý proces řídí zákony a daňovým systémem platným v Chorvatsku.


Jednorázové převodové poplatky spojené s koupí nemovitosti, které hradí kupující:

Převodová daň - 5% z kupní ceny nemovitosti (platí kupující)
Realitní provize - 3% až 6% z kupní ceny nemovitosti.
Notářské poplatky - cca 2%

Kontinuální poplatky

Roční komunální poplatky – cca 0,6 až 2,20 EUR/m2 obytné plochy (platí majitel nemovitosti)

Další poplatky

DPH u nové výstavby – 22% (standardně je již zahrnuta v ceně)
Daň z příjmu při prodeji dříve než 3 roky od koupě (35% z rozdílu kupní a prodejní ceny)

Ceny nemovitostí v Chorvatsku v posledních letech výrazně stouply, přesto je zde stále možné objevit výhodné možnosti koupě nemovitostí. Ceny starších apartmánu začínají na cca 70,000 EUR. V Chorvatsku je nutné dbát na důkladné prověření nemovitosti – často se stává, že nemovitosti jsou postaveny na černo a chybí k nim potřebná dokumentace. I to je jeden z důvodů, proč při nákupu využít služeb společnosti Rellox, která všechny nutné formality vyřídí za vás.

Oblíbené lokality

Nejoblíbenější destinací pro české investory do chorvatských realit je zejména oblast Dalmácie. Klienti zde mají na výběr bohatou šíři nemovitostí na pevninské části nebo na mnoha ostrovech, které jsou dostupné trajektovým spojením z pevniny. Některé ostrovy jako např. Ciovo nebo Vis spojují s pevninou mosty a není proto problém na ně dojet automobilem.

Mezi nejoblíbenější dalmatské lokality patří oblasti Zadar a Bibinje, okolí Splitu jako Trogir, Makarska a ostrovy Brac, Hvar, Ciovo a Korcula. Ceny nemovitostí v těchto lokalitách jsou víceméně srovnatelné. Obecně nejdražší jsou samozřejmě ty v první linii u moře. Vysoké ceny nemovitostí panují v oblíbeném letovisku Dubrovnik.

Zajímavou volbou pro zájemce o koupi chorvatských realit je také poloostrov Istria, který se nachází na severním pobřeží Chorvatska.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: