Několik tipů na gastronomické zážitky na Azurovém pobřeží

Při pomyšlení na francouzskou Riviéru se každému jistě vybaví luxusní jachty a všudypřítomný přepych. S touto nádhernou pobřežní oblastí Francie se toho však pojí mnohem více: rybáři, gurmánské trhy i klasické francouzské restaurace. Ať už jste si pořídili nemovitost na Azurovém pobřeží nebo sem zatím plánujete zavítat jen na dovolenou, nabízíme vám tipy na několik restaurací, jejichž návštěvu byste rozhodně neměli vynechat.

Antibes

Do města Antibes lidé přijíždějí kvůli bohaté kultuře, jazzu, umění a jídlu. Pokud budete chtít navštívit některý z těchto tří podniků, nezapomeňte si rezervovat místo předem.
V menší restauraci Café Milano na vás čeká vynikající obsluha, jednoduchá, ale krásně připravená jídla, italské pokrmy a neodolatelné zákusky.

Dále v Antibes najdete La Suite, útulnou, moderně zařízenou vinárnu s živou hudbou, kde na společném talíři dostanete naservírovány různé druhy uzenin, paštiku z husích jater nebo kořeněný chléb s fíkovým čatní. V Cap Riviera zase můžete ochutnat kvalitní francouzskou kuchyni včetně šneků, třešničkou na dortu je zde rychlá a ochotná obsluha.

Nice, hlavní město Azurového pobřeží

Také Nice, malebné město umění a kultury s jasně modrým mořem na pozadí, nabízí široký výběr restaurací. Restaurace Le Chantecler v hotelu Negresco u pláže se pyšní dvěma michelinskými hvězdami a je známá tradiční francouzskou kuchyní. Objednat si můžete ochutnávku specialit, a tak vyzkoušet od všeho trochu. K jídlu se podává kvalitní víno ze sklepa restaurace, kde je uloženo na 15 000 lahví. Díky bohatě zdobenému interiéru se na chvíli ocitnete v 18. století.

Le Vingt4 je příjemná stylová restaurace s moderním interiérem laděným do světle fialových barev. Restaurace nabízí menší, avšak pečlivě promyšlený výběr pokrmů. K předkrmům si můžete vybrat minimálně ze dvou druhů vín. Restaurace La Roustide je vyhledávaná zejména kvůli lanýžovým specialitám. Kromě nejrůznějších předkrmů a příloh připravených ze šesti místních druhů lanýžů se tu podávají i jídla jako gnocchi nebo rizoto.

Bydlení na Côte d'Azur

Saint-Tropez

V Saint-Tropez můžete gurmánský den zahájit v kavárně Le Café, poté se vydat do La Maison des Confitures pro sklenici malinové marmelády s plátky mandlí a na oběd si dát humra v restauraci La Table du Mareyeur. Před večeří se můžete zastavit na aperitiv v hotelu Sube a pak si dopřát provensálské menu o sedmi chodech v restauraci L’Auberge de la Mole. Pokud vám zbyde místo na dezert, neváhejte navštívit La Pause Douceur nebo Sénéquier.

Cannes

Světoznámý filmový festival není jediným důvodem, proč strávit dovolenou v Cannes. Pokud se do Cannes vydáte, vzpomeňte si na tyto tři podniky: Restaurace L’Ondine se nachází přímo na pláži, nabízí obrovské porce a je známá především slávkami na bílém víně s hranolky.

Pokud si chcete odpočinout od ruchu města, můžete navštívit restauraci Fred L’Ecailler, kde se podávají čerstvé pokrmy z ryb a plodů moře. Hosté si dokonce sami mohou vybrat konkrétní rybu, kterou následně dostanou naservírovanou na talíři. Kdo by chtěl ochutnat i jinou než francouzskou kuchyni, může vyzkoušet například kuchyni marockou v restauraci La Fleur d’Oranger.

Bydlení na Azurovém pobřeží

Nezaměnitelným stylem a typicky francouzským šarmem disponují také nemovitosti na Azurovém pobřeží. Není proto divu, že tato oblast jižní Francie patří k nejvyhledávanějším pro všechny, kteří touží po druhém bydlení u moře na prestižní adrese.

Dům na Azurovém pobřeží ve Francii

Dům na Francouzské riviéře ve Francii

Bydlení na Azurovém pobřeží ve Francii

Nemovitosti na Azurovém pobřeží, Francie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: