Nejlepší lyžařské resorty ve Švýcarsku

FrancieRakousko toho mají hodně co nabídnout, ale porazit Švýcarsko je v mnoha ohledech těžké. Převažují tu dramatické kulisy impozantních hor, ty nejkrásnější staré horské vesnice bez aut, nejlepší horské restaurace a k tomu všemu úžasné sjezdovky. Zároveň je Švýcarsko také mnohem dražší než oba sousední státy. Přesto těchto šest resortů stojí za návštěvu.

Verbier - To nejlepší pro experty

Verbier pyšní hlavně dobrodružným volným terénem ve velké nadmořské výšce, který se svou náročností podobá sjezdovkám v Andermattu. Ve městě dobře funguje přeprava skibusem zdarma. V tomto středisku najdete luxusní hotely a živé après ski jako v jiných resortech, ale tady se s nimi navíc pojí velká prestiž. Po lyžování to nejvíce žije na Place Centrale a u dolní stanice lanovky Médran.

Foto: Gorillaimages / Shutterstock

Davos - To nejlepší pro středně pokročilé

Za dlouhými červenými sjezdovkami, které dosahují až 12 km a převýšení až 1 800 m můžete vyrazit do Davosu. Některé z nich protínají lesy a vinou se shora až do údolí, jiné jsou rozlehlejší a končí nad horní hranicí lesa. Městečko sice příliš nepřipomíná horskou vesnici, zato ale nabízí kvalitní služby pro volný čas, jako jsou umělá kluziště nebo plavecké bazény.

Villars - To nejlepší pro začátečníky

Villars je klidný areál, kde si začátečníci mohou v uvolněné atmosféře zkoušet své první obloučky. Nejlehčí svah leží na úrovni vesnice, ale kouzlo spočívá v tom, že i ostatní, delší a výše položené sjezdovky jsou jednoduché. Britská lyžařská škola New Generation slibuje nejen anglicky mluvící instruktory, ale také zábavnou a efektivní výuku. V roce 2017 zde navíc bylo otevřeno nové volnočasové centrum s bazény, saunou a parní lázní.Foto: FamVeld / Shutterstock

Andermatt - Nejlepší sněhové podmínky

V Andermattu se díky jeho geografické poloze můžete těšit na kvalitní sníh, i když jsou podmínky v ostatních oblíbených střediscích jen průměrné. Najde se tu sice pár červených sjezdovek, ale jinak si zde zalyžují hlavně zkušení lyžaři. Městečko v poslední době roste a vznikají zde nové hotely. Spolu s hotely přibývají i vleky, díky nimž letos Andermatt může nabídnout celkem 120 km sjezdovek.

Zermatt - Skvělé après ski

V Zermattu večer pokračuje zábava v místních barech a vinárnách. O nezapomenutelnou atmosféru se postará živá hudba v barech jako Hennu Stall nebo Cervo. Pokud upřednostníte skleničku vína, doporučujeme bar Elsie’s. Oblíbená a vyhledávaná je také hospoda Papperla Pub s nočním klubem Schneewittli v suterénu. Zermatt samozřejmě nabízí i spoustu jiné zábavy. Rozmanité sjezdovky jsou propojené s italským střediskem Cervinia. Vyzkoušet můžete heliskiing, navštívit kvalitní horské restaurace, pobýt v příjemné vesnici bez aut – a to vše s jedinečným výhledem na Matterhorn.

Foto: Samot / Shutterstock

Mürren - Okouzlující prostředí

Když si představíte dokonalé alpské útočiště, možná před očima uvidíte malou vesničku s úzkými uličkami lemovanými malými chalety vysoko v horách, kde sníh na střechách nikdy neroztaje. K tomu samozřejmě dech beroucí výhledy na působivé vrcholy. To vše nabízí Mürren. Sjezdovky mají celkem jen 54 km, avšak například sjezd z vrcholu Schilthorn do vesnice patří v Alpách mezi ty nejlepší. Přes městečko Lauterbrunnen v údolí se případně dostanete do střediska Grindelwald-Wengen, ve kterém platí stejný skipas jako v Mürrenu.

Přemýšlíte, že by se Švýcarsko stalo vaším druhým domovem? Postup koupě nemovitosti ve Švýcarsku je poněkud odlišný od států Evropské unie, navíc se může v jednotlivých kantonech lišit. Pro více podrobností o nákupu nemovitosti ve Švýcarsku nás prosím kontaktujte.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: