Možnosti financování koupě nemovitosti v Chorvatsku

Vzhledem k tomu, že v českých médiích v nedávné době proběhly zavádějící informace o možnostech financování koupě nemovitosti v Chorvatsku, dovolujeme si uvést přehled, jakým způsobem mohou klienti firmy Rellox financovat koupi realit v Chorvatsku.

Financování od české banky

Společnost Rellox ve spolupráci se specializovanými hypotéčními makléři uvedla na trh produkt Hypotéka bez hranic určený pro financování nákupu nemovitostí v EU. Od roku 2013 je možné tento typ financování použít také při koupi reality v Chorvatsku. Bonitní klient může dosáhnout až na 100 % financované kupní ceny.

Jedná se o účelový hypotéční úvěr od české banky, tzn. veškeré jednání a administrativa probíhá v českém jazyce v České republice, což klientům značně usnadňuje jednání a snižuje náklady na sjednání hypotéky. Nemovitost zajišťující úvěr se musí nacházet na území České republiky.

Více informací o tomto typu financování naleznete na www.hypotekabezhranic.cz. Uvedené služby, a jejich podmínky, jsou určené a platné pouze pro klienty firmy Rellox.

Financování od chorvatské banky

V souvislosti se vstupem Chorvatska do Evropské unie dne 1. července 2013 se uvolnily také podmínky pro financování koupě nemovitosti v Chorvatsku. Společnost Rellox Vám doporučí chorvatskou banku, která poskytuje českým občanům hypotéku se zástavou ve formě kupované nemovitosti v Chorvatsku.

Minimální výše hypotéky činí 15.000 EUR. Maximální částka, kterou si lze od chorvatské banky půjčit, je 250.000 EUR. Úvěr může dosahovat pouze 50 % z kupní ceny nemovitosti. Doba splácení je stanovena na 3 až 20 let. Banka si standardně účtuje administrativní poplatky 1 % z výše úvěrované částky. Jsou vyžadovány otevřené a aktivní účty v chorvatské bance: domácí (chorvatská kuna HRK) a účet pro transakce v cizí měně.

Úvěry jsou poskytnuty s doložkou o měně v EUR a vypláceny v HRK na základě střední sazby směnného kurzu věřitelské banky. Měsíční splátky jsou hrazeny v HRK podle středního směnného kurzu dané banky pro EUR ke dni splátky.

Kupující musí předložit kupní smlouvu ověřenou notářem. Pro účastníky úvěru, jejichž bonita byla posouzena, je maximální věk v okamžiku konečného splacení úvěru stanoven na 70 let. Banka si vyhrazuje právo individuálního posouzení obchodního případu a podle svého vlastního uvážení požadovat dodatečné dokumentace a nástroje pro zajištění úvěru.

Také v tomto případě je nabídka financování od chorvatské banky platná pouze pro klienty firmy Rellox. Další informace naleznete také v článku Nové možnosti financování koupě nemovitosti v Chorvatsku.

Pokud sníte o nemovitosti u moře v Chorvatsku, ale nechcete hradit celou kupní cenu z vlastních zdrojů, obraťte se na nás. Máme pro Vás řešení.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: