Milionáři jsou při investicích spíše konzervativní

Diverzifikace, investice do spíše konzervativních produktů a alespoň část majetku investovat v zahraničí. To jsou jen některé ze závěrů vyplývajících z Wealth Reportu, pravidelného výzkumu J&T Banky mezi českými a slovenskými dolarovými milionáři.

Jaký je dolarový milionář v kostce podle výzkumu J&T Banky? Žil někdy v zahraničí, zajímá se o investice do stavebních pozemků, rezidenčních nemovitostí a startupů. Část investic má v zahraničí. Ekonomickou situaci v České republice vidí pozitivně. Při výchově dětí více akcentuje disciplínu, cílevědomost a samostatnost. Dolarovému milionáři je typicky 52-53 let, je majitelem firmy a na svůj majetek si vydělal rozvojem svého podnikání.

A jak dolaroví milionáři investují svoje peníze? Zájem mají o investice do stavebních pozemků a rezidenčních nemovitostí. Naopak růst zájmu o zemědělskou půdu se zastavil, protože její ceny jsou již příliš vysoké. Ti, kteří se obávají nestabilní situace, dávají přednost investicím do nemovitostí v zahraničí.

V meziročním srovnání došlo k poměrně výraznému poklesu zájmu o nákup firem, naopak startupy se těší v zásadě setrvalému zájmu. Report upozorňuje také na zajímavou skutečnost. Současná obecná česká populace vidí ekonomickou situaci pozitivně a hodnotí ji nyní tak, jak ji milionáři hodnotili v roce 2014. Právě v té době vrcholil zájem o nákup firem mezi milionáři v důsledku pozitivního očekávání brzkého skokového zlepšení. Podobné očekávání má nyní běžná populace. Dalo by se tedy vyvozovat, že obecně jsou milionáři v očekávání příležitostí přibližně o 3 roky napřed.

Nejzajímavější investice podle milionářů aneb od kterých investic momentálně čekat nejzajímavější zhodnocení?

Investice 2017
2016
Stavební pozemky 38 % 34 %
Rezidenční nemovitosti 33 % 23 %
Zemědělská půda 28 % 41 %
Startupy 27 % 26 %
Zahraniční akcie 18 % 18 %
Nákup firem 18 % 29 %
Korporátní dluhopisy 17 % 10 %


Zdroj: Wealth Report J&T Banky 2017
Foto: GaudiLab/Shutterstock

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: