Jaká jsou nejlepší lyžařská střediska pro rodiny s dětmi?

Bez dovolené na horách si zimu nedovede představit celá řada z nás. Na lyže vyráží také rodiny s dětmi. Jaká střediska jsou pro ně nejlepší?

Pro mladé rodiny s dětmi jsou vedle sněhových podmínek důležitá i další kritéria, která rozhodují o tom, jak si chvíle odpočinku užijí a zda se do daného zimního střediska budou vracet opakovaně, nebo si zde dokonce pořídí druhé bydlení v Alpách. Roli proto hraje nabídka sjezdovek pro méně zkušené lyžaře, lyžařských kurzů pro děti, snowparků, dalších volnočasových aktivit, ale také snadná dostupnost atd.

Vítězem je Zillertal Aréna

Podle hlasování samotných lyžařů je nejlepším zimním střediskem pro rodiny s dětmi Zillertal Aréna v Rakousku. Tyrolské středisko vyhrálo s velkým náskokem před francouzským Trois Vallées v Savojských Alpách a italským Livignem. Co vše může vítězné středisko nabídnout, zjistíte v článku Zillertal: dopřejte si kompletní odpočinek pro vaše tělo i mysl.

Pro Zillertal Arenu hlasovalo 39 % účastníků výzkumu, Trois Vallées preferovalo 18,3 % a Livigno 12,5 % hlasujících. Těsně pod stupni vítězů skončil Skicircus Saalbach-Hinterglemm.

Pokud bychom brali v potaz pouze hlasující z České republiky, došlo by k „prohození“ pořadí na druhém a třetím místě mezi Trois Vallées a Livignem.

Do hlasování organizovaného cestovní kanceláří SnowTrex se zapojilo téměř 4 400 respondentů z České republiky, Velké Británie, Německa, Francie nebo Polska.

U Čechů na celé čáře vyhrává Rakousko, roste zájem o Itálii

To, že v českém žebříčku Zillertal Areně šlape na paty italský nákupní ráj v Livignu, potvrzuje i další statistika. Ta mapuje, do kterých zemí Češi v zimě nejčastěji vyráží. Za suverénně prvním Rakouskem, které si svoji pozici drží stabilně, je možné pozorovat výrazný nárůst zájmu o Itálii, klesá naopak zájem o Slovensko.

Nejoblíbenější země Čechů pro zimní dovolenou

1. Rakousko (61 %)
2. Itálie (41 %)
3. Slovensko (20 %)
4. Francie (13 %)
5. Švýcarsko (8 %)

Pozn.: řada lidí navštíví za sezonu více středisek, proto může být percentuálně součet > 100. Zdroj: Týden

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: