Investice 2015 aneb Co s penězi v nejisté době

V hotelu Augustine Prague na Malé Straně se 7. října uskutečnila galavečeře magazínu Forbes spojená s exkluzivním diskusním fórem Investice 2015 aneb Co s penězi v nejisté době. Mezi řečníky nechyběl ani Jan Rejcha, CEO společnosti Rellox, která se specializuje na investice do nemovitostí v zahraničí.

Moderování večera se ujal šéfredaktor magazínu Forbes Petr Šimůnek. Spolu s Janem Rejchou ve dvou odborných panelech vystoupil také Aleš Michl, investiční stratég Raiffeisenbank a poradce ministra financí, Petr Cimala z investičního fondu Charles Bridge nebo Michal Friedberger z Akont Trust Company.

Již 3. ročník investičního fóra Forbesu se zaměřil na možnosti investic do zahraničních realit, akcií a dalších finančních instrumentů, které mohou vhodně doplnit investiční portfolio v roce 2015.

Jan Rejcha, CEO společnosti Rellox, se ve svém vystoupení zaměřil na dosavadní vývoj cen rezidenčních realit ve světě a jejich další trend. Z konkrétních realitních trhů byly zmiňovány zejména trhy v Rakousku, USA, Španělsku a v Dubaji. Jan Rejcha říkal, že u nemovitostí s důrazem na výnosy z dalšího pronájmu je důležité vybrat si nemovitosti s co nejdelší turistickou sezonou, které lze potom pronajímat. U nich lze vytvořit čistý výnos až sedm procent ročně u standardních evropských zemí. Záleží ovšem na lokaci. Zatím jako nejrozumnější vycházejí rakouské Alpy. Kromě Evropy je možné investovat do realit s výnosem z pronájmu až cca 10 % ročně v USA a dokonce až více než 20 % v Dubaji.

Fotografie

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: