Francouzské banky lákají cizince na výhodné hypotéky

Zájem o hypotéky ve Francii je čím dál větší. Důvodem jsou stávající nízké úroky, které by měly zůstat na podobné úrovni i v letošním roce. Odborníci jsou přesvědčeni, že pro zájemce uvažující o nákupu nemovitosti ve Francii prostřednictvím hypotéky se se jedná o ideální čas k nákupu.

Francouzské banky nyní půjčují až na 80 % celkové částky. Při splácení po dobu 25 let se pohybují úroky od 2,4 procent. Tento trend by měl setrvat minimálně během tohoto roku. Banky se navíc stále více začínají zajímat o půjčky cizincům, kteří si chtějí pořídit nemovitost ve Francii.

Se začátkem roku 2012 zaznamenaly banky velký pokles zájemců, od srpna se však začala situace obracet. Poptávka vzrostla právě v souvislosti s nízkými úroky. V roce 2012 úroky klesly v průměru o 0,5 až 0,85 %, což počátkem minulého roku předpovídal málokdo.

Kromě toho, že poklesl TEC 10 index, což je taxa, za niž si půjčuje francouzská vláda, zaznamenaly banky klesající zájem o půjčky na bydlení. Snížení úroků na půjčkách je jednou z forem lákadel pro potenciální zájemce. V praxi je rozdíl v úrocích poměrně citelný. Při půjčce 200 tisíc na dobu dvaceti let zaplatil v prosinci kupující díky nižším úrokům o 80 eur měsíčně méně než v lednu. Za 20 let celková úspora činí 20 tisíc euro.

Zájemci si podle nejnovějších průzkumů dnes půjčují raději nižší částky s kratší dobou splatnosti. I zde mohou hrát rolí nynější výhodné podmínky.

Některé banky upravily také pravidla pro půjčování, nabízejí například speciální programy pro mladé nebo snižují minimální měsíční příjem nutný k získání půjčky. I díky tomu mohou snáze požádat o hypotéku cizinci, kteří uvažují o pořízení prázdninového domu právě ve Francii.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: