Dolarových milionářů v ČR rychle přibývá, nejčastěji investují do nemovitostí

V Česku je nyní více než 25 tisíc dolarových milionářů. V loňském roce se jejich počet zvýšil o 2 200. To znamená percentuální nárůst o 9,5 %. Lidí s investovatelným majetkem v hodnotě 1 mil. USD je 25 400.

Jako dolarový milionář je definován člověk, který disponuje investovatelným majetkem odpovídajícím ekvivalentu milionu dolarů (aktuálně cca 22 mil. Kč). Do této částky se nezapočítává hodnota prvního bydlení, spotřebního materiálu, zboží dlouhodobé spotřeby nebo sběratelských předmětů.

Data vyplývají z pravidelné Zprávy o světovém bohatství společnost Capgemini. Počet dolarových milionářů v České republice roste rychleji, než je celosvětový průměr. V globálním měřítku nárůst milionářů činil 7,5 procenta a zastavil se na celkovém počtu 16,5 miliónu. Vůbec nejrychleji přibývá majetných lidí v Rusku, což je částečně dáno i specifikou zdejšího politicko-ekonomického prostředí.

Čeští dolaroví milionáři nejčastěji investují do fondů a nemovitostí. V případě nemovitostí v poslední době stále více investic míří do zahraničních realit. To je částečně způsobeno i určitou nejistotou spojenou s dalším směřováním České republiky. Zahraniční nemovitosti jsou využívány nejen jako druhé bydlení, ale i jako bezpečná investice spojená s geografickou diverzifikací investičních rizik. V některých případech jde o vytvoření zázemí pro případný odchod ze země.

Zajímavá je také hodnota, o kolik v loňském roce bohatství dolarových milionářů narostlo. V průměru to bylo o 8,2 %. Evropa a Severní Amerika v tomto ukazateli srovnaly krok s růstem tempu v Asii a Tichomoří.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: