Do nemovitostí investují i špičkoví sportovci

Investice do nemovitostí patří mezi oblíbené i mezi špičkovými sportovci. V realitách má část svých úspor uloženou celá řada z nich.

Důvody jsou pochopitelné. Doba sportovní kariéry je omezená a sportovci proto musí myslet i na budoucnost. Hráčům v kanadsko-americké NHL se doporučuje, aby na běžné životní útraty vydávali přibližně 15 % svého platu. Zbylou část by měli investovat. Třetinu do nemovitostí, třetinu do konzervativních produktů peněžního trhu jako jsou dluhopisy apod. a třetinu do rizikovějších instrumentů jako jsou akcie.

Do tuzemských nemovitostí zaměřených na oblast cestovního ruchu investoval hokejista Martin Straka, který v Plzni vlastní hotel U zvonu.

Bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Kadlec, který v minulosti působil v německém 1. FC Kaiserslautern, v rozhovoru s reportérem MF Dnes uvedl: "Snažím se majetek rozdělit. Část mám v nemovitostech, část v akciích." Bývalý kapitán českého národního týmu zároveň lituje, že dostatečně nevyužil příznivých cen nemovitostí a neinvestoval do nich ještě větší část svého majetku.

Do realit investuje také další fotbalista a jeden z nejlepších světových brankářů Gianluigi Buffon. Italský reprezentant i díky těmto investicím svůj majetek výrazně rozmnožil. Kromě toho, že je majitelem hotelu a restaurace ve vyhlášených italských střediscích a několika nemovitostí poblíž Turína, kde hájí barvy slavného Juventusu, vlastní také vilu v Toskánsku.

Tím však výčet Buffonova realitního portfolia ani zdaleka nekončí. Populární „Gigi“ sází na jistotu a ve velkém investuje do nemovitostí v italských letoviscích, ale i lyžařských střediscích. V jednom z nich vlastní hned 5 vil. Za zmínku stojí také investice do nemovitostí na Sardinii, kde ve zdejších top lokalitách jako je např. Costa Smeralda nakoupil dvacítku apartmánů. Celkem má Buffon v nemovitostech investováno asi půl miliardy korun.

Nemovitosti na Sardinii

Do nemovitostí investují i špičkový tenisté. Například vítěz Wimbledonu Andy Murray v loňském roce zakoupil za 1,8 milionu liber viktoriánské sídlo nedaleko skotského města Dunblane, odkud Murray pochází. Tenista průběžně sídlo rekonstruuje – v letošním roce má být při příležitosti Ryder Cupu znovuotevřeno jako pětihvězdičkový hotel s michelinskou restaurací pod vedením Alberta Rouxe, šéfkuchaře a podnikatele s mnohaletou praxí v nejlepších evropských restauracích. Murray doufá, že otevření hotelu povede k přílivu turistů a vytvoření nových pracovních míst: “Jsem rád, že mohu komunitě, v níž jsem vyrůstal, dát něco zpět”.

Murray však není jediný, kdo vkládá své úspory do gastro realit – fenomén posledních několika sezón Novak Djokovič vlastní mimo svého sídla v Monte Carlu i stylovou restauraci v Bělehradě. Na rozdíl od Murrayho, Djokovičova restaurace cílí na širší vrstvy a nabízí vynikající jídlo a pití v rozumných cenových relacích. Djokovič usiloval spíše o vytvoření místa, kde by se mohli lidé setkávat, bavit se a trávit čas. Zajímavostí tohoto restaurantu je mimo jiné i socha Djokoviče v nadživotní velikosti, kde je tenista stylizován do podoby terakotového válečníka.

Na druhou stranu, ne vždy se daří - tenisový pár Andre Agassi a Steffi Graf v roce 2006 investoval své úspory do luxusního resortu v americkém státě Idaho. O tři roky později, po kolapsu realitního trhu v USA, z projektu raději odstoupili. V loňském roce však ve spojení s renomovaným developerem otevřeli síť resortů Agassi-Graf Tennis and Fitness Centers, která se specializuje na sportovní vyžití a aktivní odpočinek. Agassi návrat okomentoval následovně: “Samozřejmě, udělali jsme chyby, která nás opravdu mrzí. Vždy je však nutné z těch chyb poučit a posunout se dále.”

John McEnroe vlastní několik domů a exkluzivních apartmánů po celých Spojených státech. Jeho nejoblíbenějším je však nádherné sídlo situované v Southamptonu ve státě New York. Možná nejen proto, že to je jediná z jeho nemovitostí, která má vlastní tenisový kurt.

Pokud přemýšlíte o perspektivní investici do realit s potenciálem růstu hodnoty nemovitosti a možností výnosu z pronájmu, kontaktujte nás. Rádi pro vás připravíme návrhy investičních příležitostí odpovídajících vašim představám a požadavkům.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: