Do Chorvatska snadno, vlastníci nemovitostí rychleji

Chorvatsko zvládlo pandemii koronaviru COVID-19 na výbornou. Hranice jsou pro turisty již otevřené bez větších omezení. Není třeba pobývat v karanténě, ani předkládat negativní test na koronavirus.

Využívají toho nejen turisté, ale i Češi, kteří sem jedou na prohlídku nemovitostí ke koupi do osobního vlastnictví. Poptávka po vlastní nemovitosti u Jadranu je letos ještě výraznější. Lidé volí co největší soukromí, bezpečnost a dosah autem. V období pandemie bylo vlastnictví nemovitosti dokonce výhodou. Vlastníci nemovitostí či jachet mohli do Chorvatska vycestovat dříve než ostatní cizinci.

Otevřené jsou památky i národní parky. Romantické zátoky, oblázkové pláže i průzračné moře si můžete užívat naplno. Funguje také veřejná hromadná doprava, letecká, pozemní i železniční přeprava, včetně trajektů na chorvatské ostrovy. Zákaz zatím platí pouze na hudební festivaly a akce s větším počtem účastníků. V restauracích se udržují odstupy a dbá se na dezinfikování rukou i povrchů. Pro hosty to však neznamená žádná omezení.

Graf: Počet nových případů nákazy COVID-19 v Chorvatsku

TIP: Pro snadný průběh na hranicích si před cestou vyplňte elektronický formulář. Uvádí se zde základní osobní údaje i informace o místu pobytu. V češtině je k dispozici zde.

Zajímáte se o koupi nemovitosti na pobřeží Jadranu? Kontaktujte nás. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

Foto: Kite_rin/Shuttestock

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: