Cizinci táhnou prodeje nemovitostí v Itálii

Pokles cen nemovitostí na italském realitním trhu vábí zahraniční zájemce o koupi. Celkové prodeje se sice propadly přibližně o 26 %, ale investoři ze zahraničí často využívají ekonomických nesnází Itálie a nakupují relativně levné nemovitosti.

Jen v průběhu roku 2012 utratili cizinci v Itálii přes 2 miliardy eur a prodeje rekreačních nemovitostí se zvýšily o 14 %. Domácí poptávka v Itálii téměř zmizela, nahradila ji ale právě poptávka od kupujících ze zahraničí.

V případě luxusních nemovitostí například v Toskánsku pochází naprostá většina zájemců o koupi nemovitosti ze zahraničí. Zejména luxusnější nemovitosti s cenami nad 500 000 euro, které jsou pro většinu Italů postižených ekonomickou krizí nedosažitelné, se stávají kořistí zahraničních investorů hledajících výhodné příležitosti ke koupi.

I přes předpovědi expertů, že trh dosáhne minima v roce 2011 prodeje i ceny nemovitostí v průběhu roku 2012 ještě mírně klesly. V posledních měsících však došlo k obratu a objemy prodaných nemovitostí právě díky zahraničním investorům rostou. Vyhledávaná jsou nejen přímořská letoviska, ale i klidné oblasti v okolí jezera Como a Garda.

Na závěr je tedy možné konstatovat, že i přes celkový propad italského realitního trhu zájem o koupi nemovitostí stále existuje a především v případě segmentu nemovitostí pro rekreační bydlení, atraktivních pro zahraniční kupující, dochází k poměrně značnému nárůstu prodejů.

» Navštivte nabídku nemovitostí v Itálii.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: