Chorvatsko láká slavné. Na dovolenou, i k pořízení nemovitosti

Chorvatsko už dávno není jen lacinější alternativou ke Španělsku nebo Francii. Nádherná příroda, historická města, čisté moře, dobré jídlo i kvalita služeb přispívají ke zvyšujícícímu se kreditu země. To ostatně dokazuje i rostoucí náklonost světových celebrit. Ty sem v hojné míře jezdí na dovolenou, ale také si zde pořizují letní sídla.

Dubrovník, přezdívaný Perla Jadranu, se dokonce svým renomé již dostal na úroveň vyhlášených letovisek na Azurovém pobřeží. Chorvatsko tak každý rok objevují noví herci, zpěváci nebo sportovci. Země je pro ně oázou klidu, kde si mohou užívat relativní anonymity i všech výhod včetně restaurací se skvělým jídlem a vynikajícím vínem.

Slavné osobnosti jsou v Chorvatsku jako doma

Romantický pobyt strávili v Dubrovníku v šedesátých letech Elizabeth Taylorová s Richardem Burtonem, po dubrovnických hradbách se prošla i Sophia Lauren. V poslední době sem zavítal třeba Michael Douglas s Catharine Zeta Jonesovou, Goldie Hawnová s Kurtem Russellem, Richard Gere, Nick Nolte, Tom Cruise, Sir Roger Moore nebo Tina Turner.

Dubrovník

Dubrovník

Často je zde k vidění také kotvící super luxusní jachta bosse Formule 1 Bernieho Eccelstona. Jeho bývalá manželka Slavica, se kterou má dcery Petru a Tamaru, je původem z Chorvatska. Není proto divu, že se svojí jachtou pojmenovanou „Petara“ často zajíždí i na další místa v Chorvatsku. Petara byla k vidění, jak kotví u ostrova Hvar nebo v Trogiru. Na Hvar v loňském roce zavítala také herečka Demi Moore nebo britský princ Harry.

V ulicích Dubrovníku jste ale mohli potkat i herce Michaela Fassbendera, módního guru Giorgia Armaniho, herečku Ashley Judd, fotbalisty Manuela Neuera a Bastiana Schweinsteigera nebo miliardáře a majitele fotbalové Chelsea Romana Abramoviče. Kousek od Dubrovníku trávil rodinnou dovolenou zpěvák Jon Bon Jovi.

Za odpočinkem do Chorvatska letos v létě vyrazila také Ivanka Trump, dcera možného budoucího amerického prezidenta. Zda sem přijela pouze relaxovat, nebo zde přemýšlela o nějakém realitním projektu, zatím nevíme. Premiéra by to pro ni nebyla, protože Ivanka se podílela na návrhu designu luxusních interiérů v exkluzivních resortech v Dubaji (více zdezde), které najdete v nabídce Relloxu.

Podobně jako ToskánskoItálii, Azurové pobřeží ve Francii nebo Dubaj na Středním východě si celebrity Chorvatsko oblíbili nejen pro trávení dovolené. Některé z hvězd si zde pořídily i vlastní nemovitost. Ani zde totiž není problém vybrat si ze skutečně luxusních nemovitostí splňující požadavky i těch nejnáročnějších.

Jaké nemovitosti kupují celebrity? Podívejte se na nabídku luxusních nemovitostí v Chorvatsku

Apartmány v Chorvatsku na prodejVily v Chorvatsku na prodej

Anthony Hopkins si koupil vilu na Istrii

Vilu na Istrii si pořídil Sir Anthony Hopkins. Herec do Chorvatska často jezdil na dovolenou a krásný poloostrov v západním Chorvatsku mu učaroval natolik, že si zde pořídil vlastní bydlení. Přesné umístění je tajemstvím, ale možná i kvůli většímu soukromí herec nezvolil dům přímo při pobřeží, ale ve vnitrozemí, nedaleko od městečka Grožnjan. Moře je autem vzdálené zhruba 20 minut.

Kouzlu Jadranu podlehl i americký herec John Malkovich, jehož předkové pocházejí právě z Chorvatska. Na otázku britského deníku The Telegraph, jaké místo považuje za ideální pro trávení dovolené, Malkovich odpověděl: „Chorvatské pobřeží. Spolu s rodinou jsme tady byli několikrát na dovolené, plavili se podél pobřeží a navštívili úžasná místa jako ostrov Vis se skvělými rybími restauracemi nebo Palmizanu nacházející se u taktéž nádherného ostrova Hvar.“

Herec, který na plátně ztvárnil desítky nezapomenutelných rolí, si na chorvatském pobřeží vyhlédl dům ke koupi. Za Villu Aurora prý Malkovich nabízel 3 milióny Eur, ale protože nedošlo k dohodě se stávajícím majitelem nemovitosti, z prodeje sešlo a hollywoodská star se musela začít poohlížet po jiném bydlení.

Chorvatsko

Nejen hollywoodské hvězdy si zamilovaly Chorvatsko

K celebritám, které si zamilovaly Chorvatsko, patří i Ellen DeGeneres, americká komička, herečka a televizní bavička, která je mnohonásobnou držitelkou cen Emmy. Byla zde se svojí partnerkou, herečkou Portiou de Rossi, kterou proslavila především role Nelle Porterové v seriálu Ally McBealová. Jejich jachta křižovala při chorvatském pobřeží především v oblasti Splitu, Dubrovníku a u ostrova Hvar.

Náklonost filmových hvězd je dána i tím, že řada z nich Chorvatsko navštívila nejprve pracovně. Nádherné přírodní scenerie i historická města jsou pro filmové štáby velkým lákadlem. Vše odstartovalo legendární filmové zpracování slavných „Mayovek“. Filmy o Vinnetouovi se točily např. v národních parcích Plitvická jezera, Krka nebo Paklenica.

V poslední době se v Chorvatsku natáčel seriálový hit Hra o trůny. Některá místa v seriálu vám mohou připadat povědomá, pokud jste navštívili Split nebo Dubrovník, kde se točila celá řada scén. "Natáčení v Dubrovníku bylo nádherné, a ve Splitu to bylo stejně, ne-li ještě více úžasné,“ svěřila se s dojmy z natáčení herečka Emilia Clarke, která ve Hře o trůny ztvárnila postavu Daenerys Targaryen.

Pro mnoho filmových fanoušků je poznávání natáčecích lokací dokonce důvodem k návštěvě dané země, což má především v posledních letech nezanedbatelný vliv na čísla cestovního ruchu (své o tom vědí i na Novém Zélandu, kde se natáčel Pán prstenů).

Na jachtu do Chorvatska již před několika lety vyrazil jeden z nejsledovanějších párů světa Beyoncé a Jay-Z. O tom, jak je to nyní s jejich vztahem s oblibou spekulují média. V době, kdy se společně plavili kolem dalmatských ostrovů, jim to ještě klapalo báječně. Možná by proto nebylo od věci si společnou cestu do Chorvatska zopakovat.

Kolem chorvatského pobřeží se letos v létě plavili také členové irské skupiny U2 Adam Clayton a The Edge. Druhý ze jmenovaných hudebníků zde pro svoji rodinu a přátele nachystal oslavu svých 55 narozenin.

Na dámskou jízdu s partou kamarádek sem vyrazila také šarmantní hollywoodská herečka Reese Witherspoon. A že si dovolenou v Chorvatsku parádně užívaly, svědčí i její příspěvky na sociálních sítích.

Foto: Instagram Reese Witherspoon

Do Chorvatska nemíří za odpočinkem a relaxací jen sportovci, herci nebo zpěváci, ale i politici. Letošní dovolenou trávil na ostrově Čiovo bývalý britský premiér Tony Blair. Pobyt si užíval v nově otevřeném hotelu v severní části ostrova s výhledem na starý Trogir.

Hotel na ostrově Čiovo, Chorvatsko

V tomto hotelu trávil svoji dovolenou v Chorvatsku Tony Blair.

Ve výčtu známých osobností bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Chorvatsko navštívili také Steven Spielberg, Gwyneth Paltrow, Eva Longoria, Kevin Spacey nebo fotbalisté Sergio Ramos a John Terry.

O koupi nemovitosti nebo dokonce soukromého ostrova v Chorvatsku podle některých zvěstí uvažovali také Robert De Niro, Clint Eastwood a Sharon Stoneová. A co vy, také se přidáte k těm, kteří v Chorvatsku najdou svůj druhý domov?

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: