Chorvatsko láká bohatou nabídkou vyžití

Chorvatsko se dlouhodobě těší největšímu zájmu českých turistů i zájemců o koupi nemovitosti v zahraničí. Přispívá k tomu také pestrá nabídka nejrůznějších aktivit, festivalů a dalších akcí určených místním i zahraničním návštěvníkům.

Chorvatsko vedle příznivé ceny nemovitostí, dobré dopravní dostupnosti, krásné přírody a mnoha historických památek boduje také čistotou vody a stále více i širokou nabídkou aktivit pro trávení volného času.

Podobně jako jsou nabídkou aprés ski proslulá rakouská alpská střediska, uvědomují si i v Chorvatsku stále větší důležitost kvalitních doprovodných služeb a nabídky dalšího vyžití. Vedle tradičních trhů a různých slavností s bohatou historií přibývají i festivaly a další kulturní i sportovní akce. V květnu se například v Rovinji konala prestižní letecká show Red Bull Air Race. Se začátkem prázdnin ale obraťme pozornost do budoucnosti a podívejme se společně na několik tipů, které jsme pro vás z bohaté nabídky akcí vybrali.


Tip: Spojte příjemné s užitečným. Využijte cestu do Chorvatska a domluvte si s námi prohlídku nemovitostí, které již brzy mohou být vaším novým domovem na Jadranu.


Nabídka nemovitostí v Chorvatsku
  
Kam v Chorvatsku za kulturou a zábavou

Rijecké letní noci (1. 7. – 24. 7. 2015)

Patříte k milovníkům klasické hudby a divadla? Pak si nenechte ujít Riječke ljetne noći. Hudebně-divadelní festival zahrnující koncerty i divadelní představení odehrávající se na místních náměstích i v bývalých továrních halách.

Podrobnější informace: Riječke ljetne noći

Letní kulturní akce na Krku (v průběhu července a srpna 2015)

Balet, opera, činohra i koncerty v podání předních domácích i zahraničních interpretů. To vše na místních otevřených scénách i přímo v prostorách starobylého historického centra města Krk.

Podrobnější informace: Ljetne priredbe Krk

Creské kulturní večery (17. 7. – 19. 7. 2015)

Ostrov Cres bude o tomto víkendu patřit filmovým představením, koncertům i dalším kulturním akcím.

Podrobnější informace: Creske kulturne večeri

Ostrov Pag - pláž Zrće

Pláž Zrće na ostrově Pag se v posledních letech stala proslulou a velmi oblíbenou zejména mezi mladou generací. Ve zdejších klubech budou po celé léto probíhat letní festivaly především taneční hudby.

Zadarské divadelní léto (30. 6. – 4. 8. 2015)

Na bohatou nabídku nejrůznějších akcí se mohou těšit i obyvatelé a návštěvníci Zadaru. K nejvýznamnějším paří Zadarské divadelní léto, kulturní festival s dvacetiletou historií, který potěší všechny příznivce kvalitního divadla.

Podrobnější informace: Zadarsko kazališno ljeto

Manu Chao & La Ventura - Jazine Open Air (17. 7. 2015)

Zadar nabídne pestré menu také milovníkům hudby. Za zmínku jistě stojí koncert francouzského zpěváka španělského původu Manu Chaa, pohybujícího se na rozhraní folku, reggae, rocku, ska, latin a world music.

Zadar Jazz & Blues Festival (28. 7. – 30. 7. 2015)

Festival jazzové a bluesové hudby s mezinárodním obsazením.

Podrobnější informace: Zadar Jazz & Blues Festival

KalelargArt Street Art Festival (23. 7. - 24. 7., 2015)

Akrobaté, tanečníci, žongléři, herci a další baviči zaplní ulice historického centra Zadaru s programem, který bude bavit děti i dospělé.

Podrobnější informace: KalelargArt Street Art Festival

Zadarská Noc úplňku (30. 7. - 1. 8. 2015)

Noc úplňku nabídne místní speciality, ukázky lidových zvyků a hudby ze Zadaru i blízkého okolí.

Podrobnější informace: Noć punog miseca

Salsa Beach Splash Festival (14. 7. - 20. 7. 2015)

Solaris Beach Resort u Šibeniku prožije týden zasvěcený salse. Sejdou se zde instruktoři salsy a taneční mistři spolu se všemi, kterým salsa učarovala.

Podrobnější informace: Salsa Beach Splash Festival

Trogirské kulturní léto (3. 7. - 28. 8. 2015)

V průběhu celého léta bude historický Trogir nabízet pestrou směs koncertů, divadelních představení, výstav, ale i místního folkloru a mimořádně oblíbených rybářských večerů, kdy bude možné ochutnat ty nejlepší rybí speciality

Podrobnější informace: Trogirsko kulturno ljeto

Ultra Europe (9. – 15. 7. 2015)

Od 9. do 15. července se ve Splitu, ale také na ostrovech Hvar, Brač a Vis uskuteční festival Ultra Europe. Jedná se o jednu z největších akcí taneční elektronické hudby na světě, která by měla přilákat až 180 000 návštěvníků z celého světa. Ty by měly do varu dostávat hvězdy jako Chemical Brothers, Afrojack, Armin van Buuren, Carl Cox, David Guetta, Paul van Dyk nebo DJ Tiësto.

Podrobnější informace: Ultra Europe

Dny Diokleciána (16. 8. - 18. 8. 2015)

Nechte se v Diokleciánově paláci, památce zapsané do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO, i blízkém okolí přenést do období antiky a připomeňte si památku římského císaře Diokleciána, který ze zdejší oblasti pocházel.

Podrobnější informace: Dani Dioklecijana

Celý svět ve Splitu (24. 9. - 27. 9. 2015)

Vánoční trhy v letním provedení. Ukázky starých řemesel, folklorní hudba a nespočet stánků s nabídkou místních výrobců tradičních dalmatských specialit.

Podrobnější informace: Cili svit u Splitu

Festival rytířských her na ostrově Korčula (do poloviny srpna)

Rytířské hry na ostrově Korčula zahájil slavnostní průvod všech rytířských spolků. Těšit se můžete na mečové tance a další program, který zaujme nejen rodiny s dětmi.

Podrobnější informace: Festival viteških igara otoka Korčule

Dubrovník v pozdním létě (26. 8. - 21. 9. 2015)

Cyklus koncertů proslulého Dubrovnického symfonického orchestru v Knížecím paláci v Dubrovníku.

Podrobnější informace: Dubrovnik u pozno ljeto

Dubrovnik International Wine & Jazz Festival (24. 9. - 27. 9. 2015)

Na závěr sezony si v Dubrovníku budete moci vychutnat spojení nádherné jazzové hudby, vynikajících chorvatských vín a specialit místní kuchyně.

Podrobnější informace: Dubrovnik International Wine & Jazz Festival

Croatia Gastro

Chorvatsko je zemí, která se může pochlubit také skvělou gastronomií a lahodnými víny. Velkému zájmu se proto těší i vinobraní a tradiční slavnosti plodů spojené se sklizní či sběrem nejrůznějších plodů. To je vždy spojeno s bohatým doprovodným programem zahrnujícím folklorní představení, koncerty, ochutnávky atd. V případě oliv, lanýžů, jedlých fíků nebo kaštanů můžete tyto akce navštívit i mimo hlavní sezonu, kdy mohou být vítaným zpestřením a často i důvodem, proč do Chorvatska vyrazit i třeba na přelomu září a října.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: