Chorvatsko boduje čistotou vody, uznání mají i pláže a mariny

Jaderské moře u pobřeží Chorvatska patří dlouhodobě k nejčistším v rámci celého Středomoří. Program sledování kvality vody ke koupání v Chorvatsku garantovaný Ministerstvem ochrany životního prostřední a přírody zajišťuje pravidelně se opakující měření kvality vody na chorvatských plážích.

V loňském roce bylo provedeno celkem 9 216 měření na 913 plážích. V téměř 99 % případů voda splňovala přísné požadavky kladené na mořskou vodu ke koupání.

V roce 2014 se měření provádí na 917 kontrolních místech po celém pobřeží Chorvatska i na turisticky vyhledávaných ostrovech. Dobrá zpráva pro všechny je, že si kvalita vody v Chorvatsku stále udržuje vysoký standard.

Aktuální výsledky měření si můžete prohlédnout on-line. Po vyhodnocení odebraných vzorků jsou pláže rozděleny do čtyř kategorií podle kvality čistoty vody: výborná (modrá barva), dobrá (zelená), vyhovující (žlutá) a nevyhovující (červená).

Výsledky posledního monitoringu pro období od 22. 6. do 7. 7. 2014 si můžete prohlédnout v následující tabulce.

Celkový počet provedených měření: 917
   výborná        dobrá       vyhovující   nevyhovující
883 19  14   1 
96.29 %  2.07 %  1.53 %  0.11 %


Modrá vlajka

Ocenění tzv. modrou vlajkou (chorvatsky Plava zastava) se uděluje za vysoký standard ochrany životního prostředí, čistoty moře a jeho okolí, informovanosti návštěvníků, bezpečnostní podmínky na plážích a v marinách, za jejich vybavení i další služby. V roce 2014 se modrá vlajka může zatřepotat nad 98 plážemi a 20 marinami v Chorvatsku. I to je důkazem toho, že Chorvatsko svým návštěvníkům má co nabídnout.

Modré vlajky se udělují již od r. 1987. Garantem programu je Nadace pro ekologickou výchovu (The Foundation for Enviromental Education - FEE) se sídlem v Kodani.

Chorvatsko patří mezi nejvyhledávanější cíle českých občanů nejen pro trávení dovolené, ale i těch, kteří si pořizují nemovitost v zahraničí. To je mimo jiné dáno i příznivou cenou nemovitostí u moře v porovnání s top letovisky např. ve Francii nebo Itálii.

Button - Nemovitosti v Chorvatsku

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: