Češi mají zájem o koupi nemovitostí na Mauriciu

Podle mauricijského statistického úřadu navštívilo Mauricius v období mezi lednem a červencem 2018 o 31,9 % více Čechů než ve stejném období minulého roku. Mauricius si vybírají nejen jako místo pro dovolenou snů, ale také za účelem investice. To potvrzuje i Ing. Olga Muchová ze společnosti Rellox, která se prodejem nemovitostí na Mauriciu zabývá.

Jaký je důvod rostoucího zájmu o nemovitosti na Mauriciu?

Hlavním důvodem je fakt, že Češi na Mauriciu rádi tráví dovolenou, takže si zde chtějí koupit nemovitost pro sebe a rodinu. Nemovitosti na Mauriciu lze v době nepřítomnosti navíc také pronajímat s dalšími výnosy z pronájmu.

Je trh nemovitostí na Mauriciu stabilní?

Nemovitostní sektor je pro Mauricius velmi významný, je základem přímých zahraničních investic a dlouhodobě prokazuje dobrou odolnost vůči pohybům na světových realitních trzích.

Jaká oblast je pro koupi nejlepší?

Největší zájem investoři projevují o severozápadní část ostrova, konkrétně o oblast Grand Baie. Tento prostorný záliv lemují nádherné pláže s jemným pískem a kotví zde luxusní jachty. Město je plné obchodů, restaurací a barů. Široká nabídka služeb uspokojí všechny věkové kategorie včetně rodin s malými dětmi.

Mauricius

V jaké cenové relaci se nemovitosti v této oblasti pohybují?

Rellox nabízí v Grand Baie nové nemovitosti přímo od developera. Nemovitosti se pohybují v ceně od 16 224 225 MUR, tedy přibližně od 416 000 EUR včetně nábytku, notářských a registračních poplatků. V nabídce ale máme i luxusní vily v resortech s nadstandardními službami a vybavením v řádu milionů EUR.

Je možné nemovitost pronajímat?

Ano, většina klientů v době své nepřítomnosti nemovitost pronajímá. Developer nabízí investiční programy s výnosy až 5,5 % ročně po odpočtu provozních nákladů a před zdaněním.

Je proces koupě nemovitosti na Mauriciu složitý?

Není, i když je výrazně odlišný od ČR. Pro cizince je ideální koupě nemovitosti v rámci investičního schématu IRS, RES nebo PDS, což jsou specifická schémata koupě nemovitosti na Mauriciu. Pokud si klient vybere zkušeného realitního partnera, který tato schémata zná, je celý průběh hladký. Z pohledu realitního investora je důležité, že právní systém na Mauriciu zajišťuje dobrou vymahatelnost vlastnických práv.    
 
Potřebují čeští investoři nějaké speciální povolení k pobytu?

Pokud trávíte na Mauriciu maximálně 3 měsíce nepřetržitě, nebo v součtu maximálně 6 měsíců v roce, povolení nepotřebujete. Povolení k trvalému pobytu pro investory získáte při investici ve výši minimálně 500 000 USD a vztahuje se na manžela / manželku a děti.

Jak se nejlépe na Mauricius dostat a kolik to stojí?

Na Mauricius funguje výborné letecké spojení přes Dubaj, Londýn nebo Paříž. Ceny začínají přibližně na 16 000 Kč/osobu za zpáteční letenku.

Nemovitosti na Mauritiu

Zájemci o koupi nemovitosti na Mauriciu budou mít možnost se osobně setkat se zástupcem mauricijského developera v Praze. Kdy a kde se setkání koná?

Akce se koná ve středu 26. září v kanceláři společnosti Rellox na adrese Antala Staška 77, Praha 4. 

Akce je koncipována formou osobních konzultací se zástupcem developera.

Individuální konzultaci lze zajistit v čase od 9:00 hod do 18:00 hod. Pro rezervaci konkrétního času konzultace kontaktujte Rellox na tel. čísle 734 445 092 nebo na emailové adrese info@rellox.com. Níže pod článkem si můžete stáhnout pozvánku na akci ve formátu PDF.

Přílohy

Pozvánka

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: