Ceny pronájmů v Londýně výrazně vzrostly

Ceny pronájmů v Londýně vzrostly meziročně téměř o pět procent. Zatímco v roce 2012 dosahoval průměrný měsíční nájem 1538 liber, o rok dříve to bylo o 62 liber méně. Nejvyšší nárůst cen hlásí jihovýchodní část Londýna, kde nájmy vzrostly v průměru o 11 až 13 procent, v severních částech Londýna se nárůst pohybuje mezi 8 a 10 procenty.

Výše nájmů vzrůstají především v lokalitách, které dříve patřily k těm méně oblíbeným. Souvisí to s tím, že ceny v oblíbených čtvrtích rostou výrazně rychleji a pro mnoho nájemníků se stávají příliš drahé.

Prodlužuje se také průměrná délka pronájmů. Meziročně došlo k průměrnému prodloužení délky pronájmu o jeden měsíc, ze 14 na 15 měsíců. V některých oblastech dosahuje průměrná délka pronájmu dokonce 17 měsíců. To souvisí se vzrůstajícími cenami, kdy si nájemci chtějí zajistit současnou cenu na co nejdelší období.

Zároveň tím chtějí snížit náklady spojené s případným stěhováním do dalšího pronájmu a také administrativní poplatky. Spokojeni ale mohou být i vlastníci nemovitostí. Doba, kdy by nemovitost zůstala neobsazená, se tím výrazně krátí.

Ve výjimečných případech se vlastníci s nájemcem předem dohodnou na průběžném navýšení nájemného v závislosti na situaci na trhu.

V souvislosti s rostoucím trhem s podnájmy je tak pro potencionální kupce stále těžší nalézt vhodnou nemovitost.

Doporučujeme | V naší nabídce naleznete více než 6000 nemovitostí po celém světě Kompletní nabídka

Chci dostávat nabídky a novinky o zahraničních realitách zdarma přímo na můj e-mail:
Jazyk: